Туризм
Канберра – переповнена культурними цінностями, ретельно і сумлінно продумана столиця Австралії. Місто не випадково знаходиться між Сіднеєм і Мельбурном, оскільки у 1908 році воно було обране в якості компромісу між цими двома конкуруючимичими містами. Американські архітектори, Уолтер Берлі Гріффін і його дружина Маріон Махоні Гріффін, виграли міжнародний конкурс дизайну міста, і зараз Канберра є гармонійним поєднанням великих зелених зон і чітких геометричних форм.
Канберра – надійний охоронець австралійської історії та культури. Це джерело національних пам'яток і несподіваних задоволень. Столиця пропонує поглянути на Австралію і її народ очима місцевих художників, а також відчути характер країни через музику, кіно, книги та фестивалі.
Канберра – центр політичного життя країни, але досліджувати австралійську столицю зовсім не нудно, і розваги в столиці не обмежуються екскурсіями по урядових будівлях. Пишна зелень парків і садів приховує стильні ресторани, модні бари, бутики, усілякі пригоди на відкритому повітрі і багато веселих розваг для дітей. Місто славиться великою кількістю барвистих фестивалів, свят, виставок та інших подій. Околиці Канберри запрошують досліджувати більше 30 виноробень, історичні міста та селища, тихі узбережжя і чарівні ландшафти південної гірської місцевості.
Коли ви відвідуєте столицю величезної високорозвиненої держави, ви, ймовірно, не сподіваєтеся, що відпочинок обійдеться дешево. Але в Канберрі, повної пам'яток і знакових об'єктів, ви можете вивчати історію і культуру безкоштовно. Тут туристи можуть не відмовляти собі у своїх вподобаннях лише тому, що ціна за вхід в музей чи галерею є до абсурду високою. Екскурсії по переважній більшості пам'яток і музеїв столиці (за рідкісним винятком) безкоштовні, а зекономлені гроші сміливо можна витратити на вечерю в ресторані або подарунки друзям та близьким.
Канберра розташована на південному сході Австралії, у північній частині Австралійської столичної території. З двох сторін від неї стоять найбільші міста країни: на північному сході – Сідней (280 км), на південному заході – Мельбурн (660 км).
Пам’ятки
Австралійський військовий меморіал – масивний пам'ятник у візантійському стилі у пам'ять військовослужбовцям, загиблим у всіх війнах, в яких коли-небудь брала участь Австралія. Відкритий в середині Другої світової війни, меморіал є найгіркішою пам'яткою Канберри. Комплекс включає відмінні музеї, архіви, художню галерею і бібліотеку. На стінах колонади вписані імена кожного австралійця, який загинув на війні починаючи з 1885 року, і цей список здається нескінченним. У галереях музею можна простежити історію усіх збройних конфліктів в Австралії з колоніальних часів до наших днів.
Новий Будинок Парламенту є дивом сучасної архітектури, створеним нью-йоркськими архітекторами і відкритим у 1988 році. Бумеранг-образна конструкція на Капітолійському пагорбі була розроблена для того, щоб замінити тимчасову будівлю парламенту біля основи пагорба, тепер відомої як Старий Будинок Парламенту. З широкого, покритого травою майданчика, який утворює дах, відвідувачі можуть насолодитися панорамним краєвидом на Канберру. Основні архітектурні моменти будівлі включають дві величезні заокруглені стіни, що дзеркально повторюють вигини пагорба, 81-метровий флагшток і басейн біля центрального входу. Фойє прикрашають 48 підсвічених колон з зеленувато-сірого мармуру, які створюють відчуття евкаліптового лісу.
Музей австралійської демократії в Старому Будинку Парламенту проведе гостей по політичній історії країни. В ході безкоштовної екскурсії відвідувачі можуть дізнатися про минулих австралійських прем'єр-міністрів, посидіти у старому офісі прем'єр-міністра, а також відвідати прес-центр та приміщення Палати представників і Сенату, оформлене за зразком британської Палати громад і Палати лордів.
Красиве озеро Берлі Гріффін штучно створене в самому центрі Канберри. Туристи і місцеві жителі люблять гуляти або кататися на велосипеді по доріжках на набережній, влаштовувати пікніки вздовж берегів, облямованих парком, рибалити, гребти на човнах та бордах по блискучих водах. У центрі озера є шість островів. На найбільшому острові Аспен підноситься Національний Карильйон – подарунок від британського уряду з 55 бронзовими дзвонами.
Національна галерея Австралії, розташована на березі озера Берлі Гріффін, містить найбільшу колекцію мистецтва в країні. Кубічна будівля була відкрита королевою Єлизаветою II у 1982 році і складається з 11 основних галерей на трьох поверхах, а також великого саду скульптур. Колекція включає в себе твори з Австралії, Азії, Європи, Америки і Тихого океану, а також найбільше в світі зібрання експонатів мистецтва аборигенів і жителів островів протоки Торрес. Після екскурсії відвідувачі можуть досліджувати прилеглий до Національної галереї Верховний суд Австралії з його фонтанами, фресками і підлогами з каррарського мармуру.
Поруч з будівлями галереї і суду знаходиться Національна портретна галерея Австралії, яка демонструє близько 400 портретів найвпливовіших людей країни.
Національна бібліотека Австралії, відкрита у 1968 році, є скарбницею австралійських книг, рукописів, газет, історичних документів, музики та фотографій. Будинок побудований у стилі грецького храму з щедрим використанням травертину і цінного мармуру з Греції та Італії.
Квестакон (Національний науково-технологічний центр) – це безліч цікавих і пізнавальних розваг для всієї родини. Батьки і діти будуть насолоджуватися інтерактивними дисплеями, а також дослідами і експериментами, які вони зможуть ставити самостійно. Експонати Квестакона прагнуть сприяти глибшому розумінню важливості науки і техніки в повсякденному житті, але при цьому вони радують і надихають.
Гора Ейнслі – найкраще місце, звідки можна помилуватися панорамою Канберри і оцінити, наскільки ретельно архітектор Берлі Гріффін підійшов до розробки плану містобудування столиці. Інші популярні оглядові майданчики знаходяться на Червоному та Чорному пагорбах.
Національні ботанічні сади розкинулися на схилах Чорної гори. Тут туристи можуть помилуватися представниками всіх важливих видів австралійської флори. Особливо вражають дощовий ліс Галлі і Червоний сад з його цегляно-червоним ґрунтом. З саду гості можуть вийти до природного парку Блек-Маунтін, щоб піднятися на вершину гори і помилуватися видом на місто.
Будівля Національного музею Австралії на півострові озера Берлі Гріффін є витвором мистецтва. Його дизайн – справжня головоломка, покликана підкреслити взаємопов'язані історії, які допомогли сформувати націю. Основні теми виставки – культура аборигенів, золота лихоманка, австралійська промисловість та імміграція. У музей сміливо можна приходити всією родиною – інтерактивні дисплеї зацікавлять і надовго займуть маленьких непосид.
Клімат
У Канберрі доволі сухий помірний клімат. У січні (найтепліший місяць) середня денна температура – + 28 ° C; в липні (найхолодніший місяць) стовпчик термометра рідко піднімається вище + 11 ° C. У зимові місяці (червень-серпень) часто бувають морози, але снігопади зазвичай обходять столицю стороною, щедро відіграючись на її околицях. Весна (вересень - листопад) – найбільш вологий сезон, але в цілому, в Канберрі випадає найменша кількість опадів серед усіх австралійських регіональних столиць.
Дозвілля
У Канберрі процвітає виноробство, і її вина славляться не лише на весь континент, але й визнаються одними з найкращих у світі. Відмінним способом переконатися в цьому стане відвідування регіонального фестивалю винного врожаю (Canberra District Wine Harvest Festival) і тур по 20 найвідоміших виноробнях. Тут ви побачите головні визначні пам'ятки винного регіону, навчитеся розпізнавати найтонші аромати, правильно поєднувати сорти вин з відповідними стравами, а також дегустувати найпопулярніші вина в старовинних вантажних пагорбах.
Під час візиту до Канберри не відмовляйте собі у вишуканій ресторанній кухні і десертах, адже це ще один предмет гордості столиці. Ви не пошкодуєте, якщо зазирнете на один з гучних продовольчих ринків, де представлені свіжі продукти найвищої якості, або на один з десятків заходів, присвячених їжі (Canberra Food & Wine Expo, Трюфельний фестиваль і т.д.).
У столиці проводиться величезна кількість інших масових розважальних заходів. Найвидовищніші з них – щорічний запуск повітряних куль (Canberra Balloon Spectacular) і красиве весняне свято Флоріада, яке триває з середини вересня до середини жовтня.