Туризм
Азербайджан - держава із багатою історичною, культурною та природною спадщиною, що приваблює туристів з усіх кінців світу своєю стародавньою архітектурою, самобутньою культурою, лікувальними мінеральними джерелами та унікальною національною кухнею.
Азербайджан разюче відрізняється від інших країн Європи й Азії. Це клубок протиріч і контрастів, у якому пам'ять про древні історичні імперії нерозривно пов'язана з «оновленою» нацією, яка повна оптимізму в питаннях «світлого нафтового майбутнього» та економічного розвитку своєї країни.
Азербайджан - це республіка, розташована на території Південного Кавказу, між східною Європою та західною Азією. Столиця й найбільше місто - Баку. На півночі держава межує із Росією, на північному заході - із Грузією, на заході - із Вірменією й Туреччиною, на півдні - з Іраном, а зі сходу омивається Каспійським морем. Центральну частину Азербайджану займають широкі напівпустельні рівнини, а на півночі височіє Великий Кавказький хребет, який разом із гірською системою Малий Кавказ і Талишськими горами покриває приблизно 40% площі країни. Найвища точка країни - гора Базардюзю (4466 м). На території Азербайджану є сотні грязьових вулканів, три з яких претендують на звання одного із Нових семи Чудес світу.
Оточений напівпустелею та багатим на нафту Каспійським морем, Азербайджан вливає більшу частину свого капіталу в столицю Баку, в якій під охороною ЮНЕСКО знаходиться епіцентр стародавньої азербайджанської архітектури, а на його тлі виростають усе нові й нові хмарочоси. У той же час, усього в трьох годинах їзди від міста азербайджанці живуть у тихих селах. Одягнені в пишні сади й захищені високими горами Великого Кавказу, азербайджанські селища немов живуть поза часом, не помічаючи змін у країні, які їх не торкаються. Тут безцільно бродить худоба, не видно ні натяку на кричущо-гламурні лімузини Баку, а чиновники завмирають у подиві, побачивши чужинців, що блукають їх територією.
Останніми роками в Азербайджані активно розвивається туризм - пізнавальний, оздоровчий, діловий, спортивний, пляжний, гастрономічний, і навіть сільський. Нові готелі Азербайджану, особливо в основних туристичних зонах, стали підіймати колись забуту й відсталу сферу до рівня найважливішої економічної галузі країни, залучаючи заможних туристів іменитими брендами та висококласним сервісом, а сучасні розважальні центри, парки атракціонів і спортивні комплекси прагнуть будь-якою ціною відвернути увагу гостей від радянського минулого й представити їх погляду абсолютно новий Азербайджан.
Пам´ятки
У списку головних туристичних напрямків Азербайджану столиця Баку впевнено займає лідерську позицію. Старий середньовічний центр міста із Дівочою вежею, палацовим комплексом Ширваншах і старовинними мечетями, новий центр із фантастичними будівлями, що сяють неоновими вогнями й хмарочосами, зростаючими, немов гриби після дощу, а також піщані пляжі Каспійського моря приваблюють туристів з усіх куточків світу. Серед чудових сучасних будівель Баку не можна не помітити блискучий на сонці комплекс Flame Towers, сліпучий спортивно-розважальний комплекс Crystal Hall, телевізійну вежу із чудовим нічним підсвічуванням, а також незвичайний багатофункціональний центр Гейдара Алієва.
Бакінський Будинок уряду теж вельми цікавий. Хоча він був зведений у середині минулого століття за проектом радянських архітекторів, які побудували багато будівель у «сталінському» стилі, в його архітектурі помітний вплив східного стилю та бароко. Будівля Академії наук у стилі італійської готики - ще одне архітектурне творіння, що вибивається із загального ландшафту азербайджанської столиці, в якій переважають старовинні середньовічні споруди, футуристичні надсучасні будівлі й будинки радянської епохи. Тим, хто ностальгує за СРСР, неодмінно варто відвідати миле й затишне кафе Old School Cafe & Shop, в якому все нагадує про ті часи. До речі, ціни в кафе теж «радянські», щоб ніщо не могло затьмарити Ваше подорож у минуле.
Клімат
Клімат Азербайджану дуже різноманітний. Тут представлено 9 з 11 кліматичних зон, багато з яких розбиті на мікро-зони. У центральній частині переважає напівпустинний і сухий степовий клімат, а температура повітря влітку може досягати позначки +40 ° C. Південні гори Великого Кавказу перебувають у зоні помірного клімату із м'якою сухою зимою й теплим літом, південно-східні схили Великого Кавказу й гірські райони Малого Кавказу вирізняються дуже холодною та сухою зимою, лісові гірські масиви - великою кількістю опадів, а узбережжя Каспійського моря відоме досить м'яким і сухим кліматом.
Дозвілля
За межами столиці держава може похвалитися такими старовинними історичними пам'ятками, як мечеть Кумі в Шемасі, мавзолеї Кюбра та Моміне-Хатун і Ханський палац у Нахічевані, Албанська церква в Кіше, фортеця, палац, церкви, мечеті й лазні в Шекі, та безліч інших місць .
У Баку, як і в інших більш-менш великих містах, є цікаві музеї, арт-галереї та незвичайні будівлі, наприклад, Будинок із пляшок в Гянджі або сімейна дерев'яна майстерня в Шекі. У цій країні чимало й природної краси: чудове Каспійське море, солоні озера, каравани верблюдів у піщаних пустелях, грязьові вулкани й сліпучі Кавказькі гори. Для знайомства із Великим Кавказом найкраще підійде містечко Загатала, розташоване біля шосе Євлах-Тбілісі. Це дуже привітне й симпатичне місце, де майже завжди хороша погода й доброзичливі місцеві жителі, які подбають про те, щоб Ваш відпочинок у Азербайджані був цікавим, пізнавальним і приємним.