Туризм
Відчутно французький, острів Мартініка пропонує спокусливе поєднання чудових пляжів, пишних гір, яскравих тропічних садів та захоплюючої історії. Вулканічний острів відкриває гостям приголомшливу картину гір, обрамлених бірюзовими лагунами, білосніжним піском і соковитою зеленню, які вінчає вулкан Монт-Пеле.
Мартініка дивує великою різноманітністю ландшафтів і атмосфер. В той самий час, як деякі її місця страждають від неконтрольованої урбанізації, життя більшої частини острова залишається спокійним і умиротвореним. Гориста північна частина, вкрита тропічними лісами, є більш видовищною, але і південна також може похвалитися своєю часткою природних чудес, в тому числі прекрасними бухтами і кілометрами виняткових пляжів.
Першою столицею Мартініки було місто Сен-П'єр. Зараз це місце служить гірким нагадуванням про силу природи: у 1902 році виверження вулкана Монт-Пеле повністю його знищило й призвело до загибелі майже 30 тисяч чоловік. Сьогодні пік вулкана, що виділяє густу пару, створює драматичний фон для довколишніх міст і пляжів.
Нинішня столиця Мартініки – Форт-де-Франс. Це найбільше місто на острові, де туристи можуть познайомитися із цікавою архітектурою, а також із доколумбовим і колоніальним минулим регіону.
Мартініка володіє широкою системою пішохідних стежок, що ведуть через тропічні ліси, повз водоспади і вздовж казкових прибережних пейзажів. Традиційно для островів Карибського моря, тут дуже популярний дайвінг та снорклінг, особливо біля гавані Сен-П'єр, де природна катастрофа залишила під водою багато цікавих експонатів. Проте, для багатьох гостей відпочинок на Мартініці означає повну релаксацію в обіймах чудової природи. Люди приїжджають сюди, щоб погрітися на казкових пляжах, побалувати себе прекрасною французькою і креольської кухнею, а також насолодитися насиченою атмосферою Франції у тропіках.
Мартініка – острівний регіон Франції (основна мова – французька; валюта – євро). Острів входить до складу Малих Антильських островів у східній частині Карибського моря; розташований на північ від Сент-Люсії, на південний схід від Пуерто-Ріко, на північний захід від Барбадосу і на південь від Домініки.
Мартініка умовно розділяється на дві частини: північну і південну. Північна частина гориста. У ній розташована найвища точка острова – діючий вулкан Монт-Пеле (1 397 м). Південна частина характеризується більш пологим і рівнинним ландшафтом, висотою гір до 500 м і білосніжними пляжами. Столиця Форт-де-Франс знаходиться в центрі західного узбережжя острова.
Клімат
На Мартініці тропічний клімат з середньою температурою +24 – + 27 ° C і незначним її коливанням між сезонами.
Сезон дощів триває з липня по листопад. У липні і серпні, коли особливо високий ризик ураганів, багато готелів Мартініки закриваються. У той самий час інші, зважаючи на підвищений попит, не поспішають знижувати ціни на проживання. З приходом вересня життя на острові приходить у звичне русло і можна підібрати номер за більш прийнятною ціною.
У грудні приходить сухий сезон, а з ним і величезна кількість туристів (в основному, американців, які намагаються втекти від холодної зими). З грудня по квітень вартість проживання та інших послуг значно зростає. У січні і лютому на Мартініці проходить «карнавальний сезон» з веселими та барвистими святковими заходами по всьому острову. Якщо Ваша відпустка запланована на цей період, рекомендуємо підібрати житло за три-чотири місяці до його початку.
Травень і червень – найсприятливіші місяці для подорожі. Погода найчастіше залишається сухою та сонячною, а натовпи туристів рідішають, що призводить і до зниження цін.
Що відвідати на Мартініці
Сен-П'єр, побудований серед руїн однойменного міста, зруйнованого під час виверження вулкана в 1902 році, – головна визначна пам'ятка на острові. Колись це було головне місто і порт Мартініки. Після страшної катастрофи з 30 тисяч жителів живим залишився тільки в’язень Огюст Сіпаріс, якого захистили потужні стіни тюремного підземелля. Сьогодні в Сен-П'єр туристи можуть побачити деякі з руїн колишнього міста, в тому числі склепінчасту кам'яну в'язницю і камеру Сіпаріса, старий театр та групу одноповерхових будинків. На схилі пагорба над ними розташований вулканологічний музей, в якому представлено багато обвуглених останків предметів, що були знайдені в місті та гавані після виверження Монт-Пеле.
Сам вулкан, що парує над Сен-П'єром, викликає одночасно і страх, і захоплення. Якщо Ви з числа активних туристів, в один з ясних днів підніміться на його вершину, щоб насолодитися захоплюючим видом на Атлантичний океан і довколишні гори. Похід краще запланувати на ранок, щоб уникнути хмарності.
Гомінкий Форт-де-Франс – столиця, головний порт і стартова точка для острівних пригод. Місто розташоване навколо Пляс-де-ля-Саван, центрального парку з пальмами, стежками та статуями. Одна з них присвячена імператриці Жозефіні, першій дружині Наполеона Бонапарта і уродженці Мартініки. Пам'ятки міста включають Королівський Форт, Палац Правосуддя, собор Сен-Луї з характерним гострим шпилем, а також хитромудру Бібліотеку Шершера, названу на честь активіста і борця за скасування рабства у французьких колоніях, Віктора Шершера. Любителям історії сподобаються і столичні музеї – археологічний, історичний та етнографічний.
Мальовнича дорога Route de la Trace проходить на північ від Форт-де-Франс, і, прорізуючи шлях крізь пишні тропічні ліси, веде до гори Монт-Пеле. Від неї беруть початок багато туристичних маршрутів з покажчиками, що ведуть до вершин гір. Недалеко від столиці на схилі гори можна відвідати гарну церкву Балата, яка є мініатюрною копією базиліки Сакре-Кер у Франції, і помилуватися прекрасним краєвидом на місто, що її оточує. Популярний ботанічний сад Балата також знаходиться неподалік звідси. Продовжуючи шлях на північ, дорога проходить через Морн-Руж, найбільш високогірне місто на Мартініці. Воно було поховане потужним вулканічним потоком з газу, попелу та каменів через всього кілька місяців після трагедії у Сен-П'єр, і зараз є місцем паломництва.
На мисі на південь від Форт-де-Франс розташований Пуант-дю-Бу – один з головних курортних районів Мартініки. Тут вулиці і набережні заповнені бутиками, кафе і ресторанами, а вздовж багатолюдних пляжів вишикувалися модні готелі. У Пуант-дю-Бу можна відвідати музей Пажері – будинок, де народилася імператриця Франції Жозефіна Пажері, перша дружина Наполеона. Після цього рекомендуємо вирушити на чудовий пляж Анс-Міта, розташований на захід від Пуант-дю-Бу.
Всипане пальмовими бухтами селище Сент-Анн, розташоване на крайньому півдні острова, можна назвати найкрасивішим на всій Мартініці. Тут є магазини, ресторани і ремісничий ринок, але головна мета туристів в Сент-Анн – запаморочливі пляжі.
У східній частині острова рекомендуємо відвідати півострів Каравела, який підкорить усіх любителів природи своїми мангровими лісами і суворими прибережними ландшафтами. Популярними пам'ятками тут є руїни замку Дюбюк 18 століття і пляж Тартен, де люблять відпочивати віндсерфери.
На північній частині Мартініки є невеликий курорт з гучною назвою Гран-Рив'єра. Насправді, це чарівне сонне рибальське селище, де гості люблять спостерігати за буденною метушнею рибного ринку, відпочивати на чорному піщаному пляжі і милуватися островом Домініка, який видніється на горизонті. На перший погляд нудний курорт непомітно закохує у себе кожного, кому пощастить тут зупинитися. Прекрасні креольські ресторани із стравами зі свіжих морепродуктів, різноманітні водні види спорту, широкі простори для пішого туризму і цікаві міста для одноденних екскурсій роблять Гран-Рив'єру майже ідеальним місцем для відпочинку на Мартініці.
Пляжі
Багато мандрівників повертається на Мартініку знову і знову. В основному, заради прекрасних пляжів, кожен з яких не схожий на інший. Берег острова може похвалитися екзотичними чорними і блискучими білими пісками, а також унікальною тропічною красою, яку можна знайти тільки на Мартініці.
Всі пляжі тут відкриті для широкої публіки. На більшості з них Ви не знайдете звичних пляжних зручностей, але за окрему плату можна скористатися шафками, душовими та кабінками для перевдягання на пляжах при готелях, якщо Ви в них не проживаєте.
Багаті чорні піски північного узбережжя Мартініки є свідченням колишньої вулканічної активності острова. Поряд з дивовижними кольоровими контрастами піску, яскраво-блакитного моря і зелені, пляжі північного узбережжя відрізняються великою кількістю кокосових пальм, в тіні яких можна сховатися від пекучого карибського сонця.
Для південного узбережжя характерні класичні райські пляжі з білосніжним піском і спокійною молочно-бірюзовою водою. Тут знаходиться знаменитий Plage де Salines, великий і неймовірно красивий, але переповнений у вихідні та святкові дні. Уздовж південного узбережжя є й інші чудові пляжі, наприклад, Ste. Luce, Cap Chevalier, Le Diamant або Anses d'Arlets.
Східне узбережжя омивається Атлантичним океаном і відрізняється грубими скелястими берегами. Бурхливі води у цій частині острова (за винятком декількох пляжів) не підходять для плавання, але чудовий краєвид є ідеальним для романтичних екскурсій.