Щоб розмістити всіх туристів, охочих приїхати на Олімпіаду в Пекіні, китайці побудували сто з гаком нових готелів. Самий незвичайний — The Emperor, перший китайський готель бренду Design Hotels.
Його власники вирішили підійти до справи з розмахом і внести свою лепту в перетворення Пекіна в столицю дизайну. Готель знаходиться в центрі, поруч з Забороненим містом. Головоломка для його будівництва нічого не стали, просто переселили Клуб випускників університету Цінхуа. Класичний цегельний фасад теж не чіпали, так що по ньому ніяк не можна запідозрити, що він приховує перший офіційно підтверджений дизайн-готель Пекіна.
Для оформлення інтер'єру були запрошені німці з бюро Graft Labs. Криві лінії плюс яскраві кольори — на цьому побудований весь інтер'єр. Кривиться все, крім підлоги з стелею, які, як годиться, паралельні один одному. Стіни перетікають в підлогу, полиці в'ються уздовж стін, ліжка згинаються і перетворюються в столики, дивани звиваються і огинають перешкоди, лампи на гнучких ніжках загортаються знаком питання, раковини стікають на підлогу. Для того щоб створити відчуття інтер'єру такого космічного корабля, де все пов'язано між собою, всі меблі була зроблена спеціально для готелю і намертво вбудована на свої місця. Рухатися можуть рідкісні окремі предмети на зразок стільців Эймсов від Vitra, без яких не обходиться жоден дизайн-готель.
З квітами все строго. Підлога — повсюдно темне дерево, основні поверхні вершково-білі, решта в залежності від кімнати сіре, помаранчеве, салатова або смарагдове. Головного китайського кольору — червоного — архітекторам вдалося уникнути. Національна символіка ними взагалі використовується досить мляво — тільки у вигляді малюнків на стінах. Втім, більшого від дизайн-готелю і не потрібно.
Крім дизайну у готелю є всі інші атрибути модного місця. Ресторан Shi з фантазіями на тему китайської кухні у виконанні Джона Хао, який нещодавно був названий кухарем місяця. Спа Yue в скляній прибудові на даху готелю з масажами зі всього світу і відкритою ванною-джакузі на самому верху. Арт-бутік Jing, який замінює традиційний готельний магазин сувенірів і представляє роботи молодих дизайнерів.
Ціни тут поки ще китайські: ніч в «імператорський» сьют варто ?600, а за саму скромну Superior Room (відмінність тільки в розмірі) просять і зовсім смішні ?130.
Зрозуміло на час Олімпіади ціни підняли в три рази. Але не тільки в цьому проявляється присутність Ігор. На даху готелю встановили величезні екрани, які тримають в курсі справ гостей, яким не дісталися квитки на змагання. Хоча взагалі готель схиляється радше у бік культури. В The Emperor вже пройшла виставка німецького фотографа Саші Крамера, восени обіцяють іншу. Олімпіада закінчиться, треба ж буде чимось розважати гостей столиці.