Туризм
Поблизу східного узбережжя Африки, в західній частині Індійського океану, знаходиться дивовижний острів-держава Мадагаскар, місце, де Африка зустрічається з Океанією. Ця країна займає територію острова Мадагаскар і сусідніх до східного узбережжя Африки островів, що мають більш скромні розміри. Мадагаскар є четвертим за величиною островом у світі, його площа складає 587 тисяч квадратних кілометрів, а в довжину Мадагаскар розкинувся на 1600 мальовничих км; його ширина складає більше 600 кілометрів. Столиця парламентської республіки Мадагаскар - місто Антананаріву.
Державними прийняті малагасійська й французька мови, проте у великих туристичних центрах досить поширена й англійська; національна валюта Мадагаскару - малагасійський франк, а також аріарі. У центральній частині острова, в оточенні священних пагорбів, знайшла своє місце столиця Мадагаскару - місто Антананаріву, що виникло майже три століття тому. В усьому світі це унікальне місце відоме своїм різноманітним і дивовижним тваринним та рослинним світом, багатокілометровими піщаними пляжами й красивими кораловими рифами.
Історія
Вважається, що перші люди прибули на острів з Індонезії та Малайзії близько двох тисяч років тому. Але варто пам’ятати, що вихідці з Африки почали заселяти ці місця значно раніше. Саму назву «Мадагаскар» придумав у своїх подорожніх нотатках знаменитий мандрівник Марко Поло. Європейці прийшли на острів у 1500 році: Франція й Британія багато років безуспішно намагалися встановити тут свої порядки. У XVII столітті острів був улюбленим притулком піратів і работорговців. Історія острова пам'ятає безліч подій, боротьбу за владу й територію, спроби колонізації й зміни влади, складні відносини всередині держави, його непросте становлення, аж доки в 1958 році під протекторатом Франції була утворена Автономна Малагасійська Республіка, і вже в 1960 році Малагасійська республіка була проголошена незалежною.
Пам'ятки
Перш за все, варто звернути увагу на природні пам'ятки Мадагаскара - незрівнянні заповідники, національні парки, ліси, затоки, скелі, дивовижні пляжі й екзотика тваринного світу - справжній рай для шанувальників чудових пейзажів і красот дикої природи. Національний дикий парк «Марудзедзі» - один із найкрасивіших районів Мадагаскару. Це приголомшливе місце, покрите джунглями тропічних лісів зі стрімкими високими скелями, рослинами й тваринами. Національний парк «Масуала», заснований в 1997 році, розташований на однойменному півострові, є одним з головних проектів Мадагаскара по збереженню багатого біорізноманіття рослинного й тваринного світу. У цьому регіоні можна спостерігати існування різних екосистем - від коралових рифів до високогірних тропічних лісів. Ліс Зенаві на Нусі-Бе, основному курорті Мадагаскара - найкраще місце на Мадагаскарі для вивчення тварин, що ведуть нічний спосіб життя; близько 50 видів лемурів почувають себе в лісах Мадагаскара досить комфортно. Заповідник Лакоби – чудовий лісовий куточок, що є батьківщиною настільки екзотичних і рідкісних тварин, яких навіть не завжди просто собі уявити. Національний парк Ісало - національний парк у південній частині Мадагаскара, заснований у 1962 році, не здивує рослинним і тваринним світом, але вразить уяву туристів своїми скелями дивовижних форм, глибокими каньйонами, таємничими печерами та старовинними надгробками древніх племен, що жили тут колись.
Палацовий комплекс Рува – головна з визначних пам’яток столиці й ідеальний панорамний майданчик; тут жили цілі покоління мадагаскарських монархів, тут же вони й знайшли свій останній притулок в усипальницях королівського палацу. Королівський палац Амбухіманга, Віндзорський Замок, що нагадує своєю архітектурою старовинний англійський замок, і безліч інших історичних місць, якими приємно здивує туриста гостинний Мадагаскар. Численні заповідники, парки, затоки й бухти - пейзажі та тваринний світ цих місць дійсно дивовижні.
Відпочинок на Мадагаскарі
На Мадагаскарі маса диких пляжів для шанувальників самоти й тих, хто вважає за краще насолоджуватися первозданністю природи, а також окультурених пляжів і курортів, облаштованих за останнім писком туристичної моди. Одне з найпопулярніших і найвідвідуваніших туристами місць - Нусі Бе «Великий острів», найбільший острів на північно-західному узбережжі Мадагаскару. Це абсолютно незвичайний тропічний острів із безліччю розваг, пам'яток, зі своїм індивідуальним колоритом і приголомшливою незайманою природою - найкрасивішими водоспадами, відомим заповідником Локобе, золотими пляжами з кокосовими пальмами.
Найвідоміший оздоровчий курорт Мадагаскара - старий рибальський порт Махадзанга, який на сьогоднішній день виріс до першокласного бальнеологічного курорту. Тих, хто любить романтику, ідеально влаштує курорт Нозі-борах, невеликий затишний острівець із дивовижними пляжами, печерами, кокосовими пальмами й мінімумом цивілізації. Чудові пляжі подарують незабутні враження в будь-якому куточку держави Мадагаскар, тут знайдуть собі місцину як ті, хто бажає романтичного усамітнення, так і шанувальники активного відпочинку.
Клімат
Для Мадагаскара характерна різноманітність кліматичних умов. Клімат північної частини острова - субекваторіальний, південної - вологий тропічний. На північно-західному узбережжі Мадагаскара найбільш жарко. Тут у літній час, із грудня по лютий денні температури повітря можуть досягати +35°C, нічні - +25°C. Взимку, з червня по липень, на північному заході днем відзначається близько +32°C, вночі близько +23°C. Південніше, далі від екватора, температура повітря знижується. Так на південному сході країни в літню пору денні температури піднімаються до +30°C, а нічні становлять близько +22°C. Взимку в денні години тут відзначається близько +24 °C, в нічні - близько +16 °C. В районі центрального плато на висотах від 1000 до 1600 м температура повітря влітку в денний час піднімається до +26°C, вночі падає до +16°C, взимку в денні години відзначається близько +20°C, вночі близько +10 ° C. У більш піднесених областях плато взимку нерідко бувають заморозки.
Дайвінг
Шанувальникам дайвінгу на Мадагаскарі буде де провести час - тут безліч курортів із усіма умовами для глибоководних занурень. Недалеко від острова Сен-Марі на глибині 12 м розташовується Пагода - ідеальне місце для підводного плавання. Компанію туристам, що плавають, складають мурени, лобстери, группери, морські черепахи. Досвідчені дайвери, занурившись на глибину 15 метрів, побачать тут затонулий корабель «Кокотерае», довжиною 55 метрів, а занурившись ще глибше, легко зможуть помітити рибальський човен Леопарда. Недалеко від Туліара, в її прибережних водах знаходиться ще одне чудове місце для дайвінгу - величезний риф, протяжністю 250 км.
Занурившись у цих водах, можна отримати незабутні враження від спостерігання близько 250 найрізноманітніших видів коралів. У цих водах мешкає безліч різновидів барвистих риб, дельфініи, морські черепахи, китові акули, а також чудові латимерії - древній вид риб, яким налічується 70 мільйонів років. Однак, займаючись дайвінгом у прибережних водах, необхідно бути обережним, адже в цих місцях водиться і значна кількість небезпечних видів акул.
Дозвілля
На Мадагаскарі кожен турист знайде собі місце до душі, - в цих дивовижних місцях можна чудово відпочити як усією сім'єю, так і усамітнившись подалі від зайвих очей і цивілізації, вибравши один із численних романтичних куточків; веселій компанії буде куди сходити й де весело провести час завдяки численним барам та нічним клубам. Велика кількість екскурсійних програм, захоплюючі сафарі, всі доступні види водного відпочинку, і навіть гірські вершини Мадагаскара для туристів-екстремалів.