Туризм
Занзібар – архіпелаг з десятків островів, головний з яких також називається Занзібар. Це автономія держави Танзанія, що представляє собою один з найкращих туристичних напрямків Африки. Сліпуче красиві пляжі біля Індійського океану, екзотичні рослини і тварини, незвичайне вбрання усміхнених місцевих жителів, бідність яких не заважає їм насолоджуватися життям і дарувати позитив всім оточуючим – це Занзібар, де завжди вирує життя та повсюди можна знайти щось дивовижне!
Архіпелаг Занзібар розташований в Індійському океані, біля південно-східного узбережжя Африки. Найбільший острів – Занзібар (Унгуджа) – знаходиться всього в 35 кілометрах від берегів Танзанії. Дістатися до нього з Дар-ес-Салами, неофіційної столиці Танзанії, можна на поромі або на так званих авіа-маршрутках – крихітних літаках, політ на яких займає всього 15 хвилин. Такий вид транспорту обійдеться дорожче, проте дозволить уникнути натовпу пасажирів, заощадити час і насолодитися красою острова з висоти.
Занзібар – острів спецій. Ваніль, кориця, гвоздика, чорний і білий перець, кардамон та усілякі інші види прянощів, відомих у наших широтах, не тільки культивують на місцевих фермах, але і збирають на дико зростаючих деревах та кущах. Свого часу це приносило Занзібару основний дохід, а зараз, коли ціни на спеції перестали прирівнюватися до золота, острів живе за рахунок туризму. Неймовірно барвистий курорт пропонує відпочинок на білосніжних пляжах, дайвінг, снорклінг, риболовлю, захоплюючі екскурсії по безлюдним островам, тури по столиці, прогулянки по екзотичних зоопарках і садах, а також шопінг, нічні клуби, спа-процедури і багато-багато іншого.
Відпочинок на Занзібарі вважається елітним та дорогим. Тут є бюджетні готелі, але зупинятися в їх номерах можуть ризикнути хіба що шукачі пригод. Тому, якщо ціна за ніч проживання становить менше 50 доларів США, рекомендуємо ставитися до таких готелів з обережністю. Натомість першокласні готелі Занзібару, яких тут більшість, перетворять Ваш відпочинок на острові на справжню казку: в розпорядженні гостей розкішно прибрані номери або окремі вілли з видом на бірюзовий океан, персональні басейни, найширший вибір додаткових послуг, відмінні ресторани і розваги на будь-який смак.
Пам'ятки
Столиця автономної республіки – місто Занзібар – батьківщина легендарного Фреді Меркюрі, який проживав тут ще у той час, коли острів був британською колонією. Зараз його будинок-музей щорічно відвідують тисячі туристів, але самі занзібарці не надають йому великого значення. Незважаючи на зовнішню занедбаність, столиця дуже консервативна. Тут піклуються про дотримання норм пристойності і дбайливо зберігають старовинні традиції. Сплетіння арабського, африканського, індійського та британського стилів надає місту незвичайного, трохи хаотичного, але строгого характеру. Плутаними вузькими вулицями історичної частини міста, яку через щільну забудову називають Стоун-таун, можна бродити годинами, розглядаючи застарілі фасади будинків та спостерігаючи за реальним життям столиці. Особливість Занзібару, яку не зустрінеш більше ніде – масивні різьблені вхідні двері із вишуканими арабськими орнаментами. Кожна з них, не схожа на іншу, може багато чого розповісти про свого господаря. Крім цього, в столиці Ви знайдете гарні старовинні мечеті і собори, палаци султанів, фортеці, особняки колоніальної епохи і, звичайно ж, метушливі ринки, де можна придбати неординарні сувеніри, екзотичні фрукти та спеції.
Втім, за спеціями і фруктами краще полювати за межами міста. На Занзібарі є так звані «Спайс-тури», підчас яких можна на власні очі побачити ферми і плантації спецій і фруктів, а також познайомитися з процесом їх обробки (і навіть самостійно взяти участь в ньому), спробувати найбільш незвичайні плоди та придбати спеції для себе або друзів.
У самій столиці можна скуштувати приголомшливі страви з морепродуктів та різноманітні місцеві делікатеси, причому по прийнятних цінах. Уздовж узбережжя біля кам'яних будівель Стоун-тауна розкинувся невеликий парк Фородхані, який щовечора перетворюється на ярмарок вуличної їжі. Особливо популярні лобстери на грилі, смажена самса з м'ясними та овочевими начинками і місцева «занзібарська» піца, основа якої схожа на млинець або велику оладку, а в начинці може бути все – від м'яса і морепродуктів до солодкої картоплі і тропічних фруктів.
Обов'язковий пункт у подорожі по острову – ліс Хосані, що кишить різними видами мавп, симпатичними чагарниковими свинями та антилопами. Також любителі природи із задоволенням відвідують Занзібарський парк тварин (Zanzibar Land Animal Park) і черепашачий заповідник Нунгві (Nungwi Natural Aquarium), де виходжують і оберігають цих благородних мешканців Індійського океану.
Поспостерігати за гігантськими черепахами можна і на розташованому недалеко від Стоун-тауна Тюремному острові (Prison Island). Він отримав свою назву за рабовласницьких часів, коли служив в'язницею для «неслухняних» рабів. І тоді, і зараз це облямований кораловим рифом острів з прекрасним білим пляжем – ідеальне місце для спокійного відпочинку біля блакитної води за келихом імбирно-лаймового лимонаду та вечерею зі свіжовиловлених морепродуктів.
Клімат
Занзібар знаходиться у тропіках. Тут дуже жаркий і вологий клімат. Середньорічна температура повітря – + 26°C. Відвідувати острів краще в сухі сезони: з червня по жовтень, коли тут відносно прохолодно, або з грудня по лютий – підчас спекотного сухого сезону. Не рекомендуємо планувати подорож на Занзібар в березні, квітні, травні та листопаді. У ці місяці рясні тропічні зливи йдуть майже щодня, а ясна сонячна погода радує туристів лише кілька годин на день.
Пляжі
Розкішні білі пляжі Занзібару омиваються теплими бірюзовими водами Індійського океану. Берегова лінія перемежовується мальовничими рибальськими селами, де люди ведуть простий спосіб життя, незмінний протягом багатьох років. Всього на острові налічується більше 25 фантастично красивих пляжів, деякі з яких настільки мирні й віддалені, що тишу порушує лише шум океану.
У північній частині острова, де розташоване Нунгві, село рибалок, ремісників і захисників черепах, узбережжя окантоване банановими пальмами, мангровими заростями і кокосовими деревами. Тут не тільки приємно ніжитися під сонячними променями, а й спостерігати за копіткою роботою місцевих майстрів.
На західному узбережжі варто відвідати пляж Мангапвані, а на сході – Матемве, Пвані, Мчангані, Уроа і багато інших.
Навколо острова є безліч дрібних острівців, куди можна приплисти на човні. Рекомендуємо Чапвані, Баве та Чумбі – всі неподалік від Столиці. А якщо Ви зупинилися в іншій частині острова, можна звернутися до гідів або місцевих жителів, які з радістю допоможуть підібрати ідеальний «райський» острівець.