Показати на мапі

Туризм

Красиве історичне містечко Мукачеве заховане у самому серці Закарпаття. На його невеликій території, оточеній величними горами, знаходиться вражаюча кількість пам'яток. Тут переплітаються різні віхи історії, нашаровуються культури, змішуються народи і мови. Дивовижна природа, найчистіше повітря, загадкова середньовічна атмосфера, колоритні ринки, різноманітні народні обряди та особливий спосіб життя ваблять та зачаровують навіть найбільш досвідчених мандрівників.

Мукачеве знаходиться у Закарпатській області, де воно є другим за чисельністю населення містом після обласного центру – Ужгороду. Розташоване на річці Латориця, на стику Карпатських гір та Тисо-Дунайської рівнини. Поруч із містом проходять кордони Угорщини (40 км), Словаччини (50 км), Румунії (90 км) і Польщі (100 км). Завдяки цьому Мукачеве пов'язане залізницею і автомагістралями з містами як України, так і сусідніх країн.

Про виникнення древнього міста Мукачевого історики сперечаються і донині. Однак, відомо, що ще у 10-11 століттях це було досить добре розвинене і жваве містечко Київської Русі. Географічно вигідно розташоване, місто Мукачеве постійно було об'єктом мрій сусідніх держав. Як результат, у ході тисячолітньої історії він переходив до володіння Угорщиною, Австрією, Польщею та Чехословаччиною, аж до тієї пори, поки не став частиною СРСР, а потім і незалежної України. Кожна епоха урізноманітнила етнічний склад населення міста, а також привнесла неповторні риси до його зовнішнього вигляду. Таким чином, за багатоманітною архітектурою Мукачевого, – середньовічною, ренесансною, бароковою, – можна читати історію міста.

Готелі Мукачевого пропонують цілком прийнятні ціни та гідний сервіс. В останні роки тут відкрилося кілька нових хостелів і гостьових будинків, тому підібрати бюджетний варіант зовсім не складно. І все ж, якщо Ви бажаєте насолодитися гостинністю, красою і атмосферою міста у повній мірі, вибирайте гідні готелі, у яких доволі вища вартість проживання виправдає враження про місто в цілому.

Пам'ятки

Замок Паланок – найбільш інтригуюча пам'ятка і символ міста. Вперше він згадується у документах 11 століття, але точна дата заснування замку невідома. Ця красива фортифікаційна споруда, зведена на горі над містом, є прекрасним зразком середньовічної архітектури.

Основна частина будівель Мукачевого збереглася від часів правління угорців та австрійців. Прекрасний палац Ракоці-Шенборна, який місцеві жителі називають Білим домом, був резиденцією трансільванських і австрійських князів. Побудований у 17-му і 18-му століттях в стилі бароко та ренесансу, строгий і одночасно розкішний палац входить до списку найбільш яскравих і найбільш цінних архітектурних пам'яток у Мукачевому.

Найкращі приклади релігійної архітектури Мукачевого включають найстаріший у Закарпатті монастир Святого Миколая, заснований в 11 столітті, Успенську церкву з її елегантною строгістю і Кафедральний костьол Святого Мартіна, – старовинна будівля в готичному стилі, в стінах якої зберігся середньовічний живопис.

І нарешті, справжня перлина Мукачевого – міська ратуша, побудована на початку 20-го століття. Її прекрасна будівля може легко затьмарити багатьох своїх європейських сучасників.

Клімат

У Мукачевому досить прохолодний і вологий клімат. Більшість опадів випадає протягом теплого сезону (травень-вересень). У літні місяці середня температура повітря тримається на позначках + 18- + 20°C; погода може бути мінливою і непередбачуваною. Навесні і восени в Мукачевому буває багато сонячних днів. Зими м'які, сніжні, без суворих морозів і різких перепадів температур (+ 2-3°C). Карпатські гори захищають місто від сильних вітрів, створюючи своєрідний «ефект теплиці», завдяки чому у цій місцевості вирощують виноград та інші теплолюбні культури.