Туризм
Дивовижне гірське озеро Синевир разом з однойменним національним природним парком – одна з головних визначних пам'яток Карпат. Овіяне легендами, оточене скелями і лісами, це чарівне місце приковує погляди туристів не тільки з України, а й з усієї Європи.
Національний парк «Синевир» знаходиться на території гірського масиву Горгани в Закарпатській області. Найвищі точки – гора Стримба (1719 м) і гора Негровець (1707 м). Озеро Синевир, розташоване в північній частині парку на висоті 989 м, займає площу близько 4,5 га. Його середня глибина – 10 м, а максимальна – 24 м.
Навколо національного парку є кілька відомих курортів і сіл: Міжгір'я, Пилипець, Синевир, Синевирська Поляна та інші.
Це найбільше озеро Українських Карпат. Воно виникло ще близько 10 000 років тому у результаті землетрусу, який спровокував зсув скелястих порід і перегородв шлях бурхливим струмкам. Тепер вони живлять озеро своєю кришталево чистою водою, про якість якої можна судити за величезною кількостю форелі, відомої своєю вередливістю. Скоріше на щастя, ніж на жаль, ловити рибу у Синевирі заборонено. Милуватися заспокійливою гладдю синьої води, окантованої древніми вічнозеленими лісами, можна із симпатичних оглядових майданчиків над озером. Територією парку проводять екскурсії, але якщо Ви бажаєте насолодитися спокоєм і тишею, маршрут краще підібрати самостійно.
Неподалік від озера, на лоні незайманої природи, причаїлося маленьке гірське село Синевир, в якому розташована адміністрація національного парку. Мало кому відомо, що це також непоганий гірськолижний курорт для новачків. Тут є дві траси (550 м і 1000 м), два підйомники і пункти оренди обладнання. Вчитися кататися на лижах в Синевирі дуже зручно, оскільки тут немає великого напливу туристів. До того ж, це дуже дешево: ціна годинного заняття з інструктором складає усього 70 грн, а вартість денного абонементу на підйомники «Тереблі» (850 м) та «Арніки» (300 м) – 30 грн і 15 грн відповідно. Готелі Синевира, як і всіх навколишніх селищ, в основному представлені у вигляді невеликих приватних котеджів та гостьових будинків.
Пам'ятки
Відпочинок на Синевирі дуже популярний. Тисячі мандрівників організовують тут походи з наметами, приїжджають помилуватися озером на автомобілях, замовляють екскурсії із сусідніх селищ. Для зручності парк обладнаний дерев'яними оглядовими майданчиками, які дуже органічно вписуються у природний ландшафт.
Біля озера встановлені дві статуї героям місцевої легенди. Це графська дочка Синь і сільський пастух Вир, які були закохані одне в одного. Батько дівчини не міг змиритися із простим походженням хлопця і наказав убити його, а з потоку сліз його дочки, пролитих за коханим, утворилося прекрасне чисте озеро.
На території парку є ще одне мальовниче високогірне озеро Озерце (або Дике озеро), а також неймовірно красивий 6-метровий Кам'янецький водоспад. Його легко знайти, оскільки він знаходиться прямо біля дороги, що з'єднує селища Синевирська Поляна і Синевир. У останньому з них також рекомендуємо відвідати єдиний в Європі Музей лісу і сплаву.
Клімат
На території Національного парку «Синевир» і в його околицях панує помірно прохолодний клімат. Середня температура повітря взимку – -4--6°C, проте часто приходять і більш суворі морози до -25°C. Останні весняні заморозки трапляются навіть у середині червня, а перші осінні настають вже у вересні. У літні місяці стовпчик термометра тримається на відмітках + 12- + 16°C і рідко піднімається вище + 18°C.
Милуватися красою парку найкраще у період короткого літа. Не радимо відпочивати на Синевирі восени: місцеві ліси змінюють своє забарвлення лише на короткий проміжок часу і потім вкриваються снігом, а ось погода може принести неприємний сюрприз. Взимку і навесні тутешня природа по-своєму сліпуча, але екскурсії по засніженому парку навіть у гарну погоду під силу не кожному.