Показати на мапі

Туризм

Якщо ви бажаєте побувати на курорті з давніми традиціями і найсучаснішим обладнанням, побачити нетрадиційну для Чехії архітектуру класицизму, постояти на місці, де Гете побачився з Бетховеном – вирушайте в Тепліце. Це найстаріший курорт в Чехії, відомий найкращим в країні залом пластичної хірургії, термальними джерелами і пам'ятками національного масштабу. Відпочинок в Тепліце подарує вам незабутні враження: це місто, де зустрічаються часи.

Тепліце знаходиться в 90 кілометрах від Праги, неподалік від кордону з Німеччиною. Містечко затишно розташувалось в районні підніжжя Рудних гір в долині річки Біліни. Клімат тут м'який, а повітря чисте.

Пам'ятки

Пройдіться по старовинних вуличках Тепліце, помилуйтеся чудовими фонтанами, ратушею і парками. В одному із них зустрілися Гете і Бетховен. На місці, де перетнулися шляхи двох геніїв, встановлено пам'ятну дошку. Обов'язково здійсніть екскурсію околицями міста.

Містечко Крупка – відоме старовинними будівлями та історичними пам'ятками. Цистерціанський монастир у містечку Осік, що в 8 кілометрах від Тепліце, відомий унікальним кам'яним пюпітром періоду ранньоанглійської готики (кінець 12 ст.— середина 13), внесений до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Вартий уваги і замок Духцов, що належав графу Вальдштейну. Тут, займаючись кабалістикою і алхімією, провів останні роки свого життя бродяга, філософ і письменник Джованні Джакомо Казанова. Неподалік костелу св. Варвари знаходилась могила філософа-серцеїда.

Клімат

Для Тепліце характерний теплий клімат. Середня температура січня тут – до -2°C, липня – +18-19°C. Вважається, що найліпша погода у Теплиці із травня по вересень. Якщо ж ви плануєте подорож в період із жовтня по березень, будьте готові до добових коливань температури, що особливо відчутні в осінньо-зимовий період.

Термальні джерела

Історія курорту почалася у 762 році, коли на місці майбутнього міста були виявлені термальні джерела. У 12 столітті тут було засновано бенедиктинський монастир, а ще через сто років готи побудували місто-фортецю. Час минав, землі монастиря стали приватними володіннями. Господарі змінювали один одного, а курорт продовжував розвиватися. Уже в 14 столітті слава про джерела досягла інших країн. Саме в Тепліце збереглися найдавніші – 1680 року – списки відпочиваючих.

В кінці 18 століття містечко Тепліце було знищено пожежею і відбудовано заново: на заміну формам бароко прийшов класицизм. З того часу у міста з'явилася друга назва – Маленький Париж. У Тепліце приїжджали Петро I, Олександр I, Микола I, Лейбніц, Шопен, Бетховен, Вагнер, Гете.

Головне надбання Тепліце – термальні джерела з бікарбонатно-натрієвої водою. Основна спеціалізація курорту – лікування захворювань опорно-рухового апарату і судинних хвороб. Гордість Тепліце – хірургічне відділення клініки «Імператорського» курорту, оснащене ультрасучасним устаткуванням. Тут же знаходиться центр пластичної та естетичної медицини.

Дозвілля

Шанувальникам активного відпочинку Тепліце пропонує влітку корти для сквошу, аквацентр, обладнані пляжі на озері Барбора. У зимовий час – лижні траси і навіть гонки на собачих упряжках.

Тепліце живе насиченим культурним життям. Щорічно тут проходять музичні фестивалі: Людвіга ван Бетховена і Саксонсько-Чеський. В останні вихідні квітня на вулицях міста особливо жваво. Всюди відкриваються виставки, проводяться концерти: Тепліце святкує відкриття чергового курортного сезону.