Туризм
У 1970-х роках Чандідаса була маловідомим райським куточком на острові Балі. Про селище почали говорити, коли все більше мандрівників із захопленням відгукувалося про його золоті пляжі, бахрому пальм, красиві місця для підводного плавання, барвисті рибальські човни, доброзичливих людей, приголомшливі пейзажі та світанки ... З того часу селище почало перетворюватися на курорт, і чим більше гостей його відвідувало, тим більше гостьових будинків та готелів повинно було бути побудовано для їх розміщення. Тепер все вищесказане щодо цього казкового місця залишається вірним, за винятком золотих пляжів.
Місцеві жителі потребували будівельних матеріалів для нових готелів, для чого вони вирішили використовувати довколишній риф. У той час як готелі Чандідаси заповнювали берег, знищувалися дивовижні коралові поля, а море без рифа вільно поширювалося, потроху «з'їдаючи» приголомшливі місцеві пляжі, якими так славилося селище. Сьогодні деякі ділянки того, що колись було пляжем, можна побачити тільки під час відливу.
Щоб оживити пляж Чандідаси, були побудовані хвилерізи, але для повернення його колишніх якостей потрібно багато років, як і для відновлення потоку туристів. Проте, це й досі приємний маленький курорт і незмінна зупинка у подорожі по східному Балі. У Чандідасі є достатньо хороших вілл, готелів, ресторанів і кафе з видом на океан, і це селище може стати гідним компромісом у тому випадку, якщо вас лякають ціни на більш відомих курортах острова. Вартість товарів та послуг в Чаніндасі набагато нижча, ніж в Куті або Нуса-Дуа, але їх якість рівноцінно висока.
Чандідаса – приморське селище на краю прісноводної лагуни в окрузі Карангасем (східна частина Балі). У путівниках курорт Чандідаса також часто описується як ділянка узбережжя від Манггіса, через саме містечко Чандідаса, до області Бугбуг. Навколо селища прокладені нові автомобільні дороги, по яких сюди легко дістатися автобусом або автомобілем з Кути, Санура, Убуда та інших великих міст і курортів. Квитки на автобус краще бронювати заздалегідь (за 24 години).
Клімат
Спекотний тропічний клімат Чандідаси дозволяє насолоджуватися тут відпочинком круглий рік, хоча під час сезону дощів багато привілеїв курорту можуть виявитися для вас недоступними. Сухий сезон триває приблизно з квітня по жовтень, вологий – з листопада по березень. Найсухіший місяць – вересень, найбільш дощовий – січень. Середньорічна температура – + 27°C, температура води в океані – +25 – + 28°C.
Пляжі
У Чандідасі не багато пляжів, придатних для купання, особливо під час припливу. На захід від селища є тихий і мало відвідуваний пляж Пантай-Лабуан-Амок з чорним піском. Незважаючи на те, що на одному його кінці розташований нафтовий термінал, це чистий пляж у красивій бухті, а морські води пропонують хороший снорклінг з живими коралами на мілководді. У цій області є і багато інших невеликих бухт, які можна відвідати.
Найпопулярніший пляж в околицях Чандідаси – Пантай-Пасір-Путіх, або білий піщаний пляж. Це п'ятисотметрова, ізольована, красива смуга білого піску, облямованого кокосовими пальмами. Тут пропонуються шезлонги, парасольки, послуги масажу, кілька невеликих магазинів і закладів, де подають прекрасні страви зі свіжої риби, спійманої неподалік.
Якщо ви проїдете трохи далі, знайдете непоганий чорний піщаний пляж Ясрі. Біас-Тугай біля села Падангбай також порадує гарним відокремленим пляжем, де можна поплавати, якщо попередньо перевірити силу течій.
Пам’ятки і дозвілля
Головним культурним пам'ятником в Чандідасі є Пура-Чандідаса, сільський храм. Вважається, що він був заснований в 11 столітті. Храм розташований навпроти великої лагуни з лотосами, уздовж головної дороги, і присвячений богу Шиві і богині родючості Хариті. Її статуя в храмі оточена дітьми. Звідси походить і назва села, вірніше, від старої назви «Чілідаса», що означає «десять дітей». Перед храмом ви можете побачити, як мотоциклісти зупиняються, щоб залишити підношення і отримати благословення, перш ніж знову вирушити в дорогу.
В околицях Чандідаси є велика кількість пам'яток, оскільки округ Карангасем, в якому розташоване містечко, вважається однією з найбільш культурних частин острова. Тут варто відвідати знаменитий храм Бесакіх, а потім подивитися королівські басейни Тірта-Гангу і Таман-Уджунг. Інше гарне місце для екскурсії – традиційне селище Тенганан. Воно знаходиться неподалік, і його жителі, так звані Балі-ага, вважаються древніми балійцями, і вони й досі живуть за своїми власними традиціями та законами. Громада Балі-ага славиться своїми унікальними тканинами і календарями з пальмового листя. Якщо ви плануєте відвідати це село, приїжджайте раніше, до прибуття основної маси туристів.
Активний відпочинок в Чандідасі також популярний. Село оточують гори, куди мандрівники вирушають в походи. У цьому районі є кілька чудових маршрутів, що ведуть через рисові поля і уздовж мальовничих гірських пейзажів. Щоб дослідити район більш детально, можна організувати похід з Тенганана до Маганга і Нгіса або з того ж села до Тірта-Гангу. По дорозі вам зустрінеться тропічний ліс, школа в селі Гумунг, рисові поля, мілкі річки, святині, села Кастав і Бебандем, а також інші пам'ятки.
Чандідаса не розчарує і любителів дайвінгу. Для цього можна вирушити на острів Тепеконг і острови Мімпанг недалеко від узбережжя курорту. Тут можна побачити красиві підводні скелі і гроти, корали і багато рідкісних морських мешканців. На перехресті акул ви, скоріше за все, побачите безліч акул, а іноді тут зустрічаються манти і інші види океанічних риб. Дайвінг-тури можна придбати в Чандідасі або Падангбаї. Самостійно снорклінгом також можна займатися в Блакитній лагуні, розташованій поруч із Падангбаєм.