Показати на мапі

Туризм

Убуд – особливе місце на Балі. Можливо, через похилі зелені пагорби і соковиті ліси, що оточують долину, а можливо, через вражаючі храми, якими усіяні пейзажі, або спокій місцевих жителів, що смиренно йдуть у своїх справах. Що б це не було, але Убуд огортає неймовірною атмосферою спокою та благодаті.

Убуд дуже далекий від традиційних туристичних міст, які складають мережу гарячих точок на карті острова. Більшість мандрівників приїжджають сюди за істинною культурою і природною красою Балі. Тут знаходяться деякі з найбільш приголомшливих балійських храмів, і хоча не всі вони відкриті для публіки, багато з них все ж розділять з вами таїнство традиційних релігійних обрядів і підкорять живими народними танцювальними виставами у надзвичайно магічній обстановці.

Балійська духовність – головна принада для туристів в Убуді, тому не дивно, що багато людей приїжджають в регіон спеціально для того, щоб вивчити місцеві методи йоги та медитації. Тут є кілька центрів, призначених для надання таких послуг для туристів. Кожен з них пропонує багатоденні курси занять, вартість яких цілком доступна, до того ж більше ніде у світі ви не зможете легко практикувати йогу та медитацію у настільки мальовничих умовах. Щоб підкреслити такого роду туристичну спрямованість, багато готелів Убуда ставлять особливий акцент на духовно зцілюючі аспекти культури Балі.

Хранитель стародавніх цінностей Балі, Убуд пропонує безліч культурних музеїв і виставок, завдяки яким вас не покидає відчуття, ніби вся ця територія існує в іншому часі. Убуд відомий як центр мистецтв та ремесел, і більша частина міста і довколишніх сіл, здається, складається з майстерень художників та галерей. Це унікальне місто також є ідеальною базою для вивчення дикої природи острова. На вас чекає подорож по знаменитому Лісу Мавп, вивчення незліченних тропічних квітів в Ботанічному саду, прогулянка на слоні місцевим парком сафарі, походи по напівдиких лісах на околицях міста та інші пригоди.

Убуд знаходиться у центральній частині острова Балі, приблизно в годині їзди від аеропорту Денпасара. Багато хто вважає його невеликим містечком, хоча насправді він складається з 14 окремих сіл, кожне з яких має власний орган самоврядування. Якщо розглядати Убуд як єдиний курорт, тут можна виділити центральну частину, в якій найчастіше зупиняються туристи, і віддалені райони, де сільське життя носить відносно спокійний характер. Місто і його околиці перетинає кілька річок, уздовж берегів яких розташовуються знамениті балійські терасові рисові поля.

Клімат

В Убуді спекотний та вологий тропічний клімат. Тут трохи прохолодніше, ніж на узбережжях, тому вечорами можуть стати в нагоді легкі куртки або тонкі светри. Проте, полуденна спека невблаганна, і у поєднанні з високою вологістю повітря вона створює не надто комфортні умови для прогулянок храмами і горбистою місцевістю. Найбільш сприятлива погода для відвідування Убуда панує в період з червня по вересень. Температура в центральній частині острова стабільно висока протягом усього року (+27 – + 29 ° C), але опадів у ці місяці значно менше. Найбільш дощові місяці – січень та лютий. Це пік сезону дощів, і планувати відпочинок в Убуді на цей період дійсно не бажано.

Пам’ятки і дозвілля

В Убуді ви можете провести тижні, і все одно знайдете, чим зайнятися. Наш опис пам'яток і розваг містить максимум всього цікавого в даному регіоні.

Екскурсія до Лісу Мавп поєднує відвідування храму і спостереження за мавпами. Примати тут відчувають себе господарями і анітрохи не соромляться, тому міцніше тримайте фотоапарати, окуляри та інші дрібні предмети. Не приносьте з собою їжі, оскільки мавпи, скоріше за все, спробують вирвати її у вас, а в деяких випадках можуть стати дуже агресивними. У джунглях лісу заховані три храми. Найбільш цікавим з них є Пура-Далем-Агунг (Храм смерті) з його численними дрібними різьбленими деталями на камені.

Палац Убуду – це будинок місцевої королівської сім'ї. Розташований в самому серці міста, палац часто використовується в якості орієнтира. Варто витратити півгодини на екскурсію по підвальним приміщенням, які відкриті для публіки, але родзинкою королівського палацу є танцювальні шоу, що проводяться тут вночі.

Село Петулу в 2,5 кілометрах від Убуда відоме завдяки своїм мешканцям. Кожен день перед заходом сонця сюди прибувають тисячі білих (єгипетських) чапель, щоб переночувати, а на світанку знову полетіти на полювання. Птахи влаштувалися в селі Петулу у 1965 році, і з того часу поверталися щовечора. Ця дивовижна традиція збіглася з церемонією, проведеною для жертв і тих, хто залишився живим після масових вбивств антикомуністів в Індонезії у 1960-х роках, і вважається, що чаплі є реінкарнованими балійцями, що загибли в результаті масових вбивств.

У 10 кілометрах на північний захід від Убуда знаходиться шоколадна фабрика Bamboo Chocolate, будівля якої зведено з бамбука. Під час екскурсії ви зможете зазирнути всередину вражаючої конструкції, дізнатися багато цікавого про виробництво шоколаду і, звичайно ж, скуштувати готову продукцію.

Музеї Убуда

Музей Пурі-Лукісан знаходиться недалеко від королівського палацу Убуда. Відкритий в 1956 році, він був першим музеєм балійського мистецтва на острові. Пурі-Лукісан складається з трьох будівель, розташованих у пишному саду зі ставками та статуями. Кожна будівля демонструє різні стилі і періоди живопису. Перша будівля зосереджена на довоєнних полотнах з Убуда і навколишніх сіл, друга фокусується на післявоєнних (сучасних) традиційних роботах, а в останній проводяться спеціальні виставки.

Музей мистецтв Агунга Райя (ARMA) – це більше, ніж музей. Це також центр культурно-мистецьких заходів, вистав, уроків мистецтва і майстерень. Сам музей заснований на особистій колекції балійського підприємця Агунга Райя. У ньому ви знайдете оригінали і репродукції не тільки балійських майстрів, а й зарубіжних художників, які вплинули на балійське мистецтво. Відвідування також включати має прогулянку красивою територією, де ви можете зустріти артистів, що вправляються, або майстрів за роботою.

Музей мистецтв Нека – один з кращих музеїв Убуда і гарне місце, щоб дізнатися про історію балійського мистецтва. У музеї є великий зал зі зразками безлічі різних стилів живопису на Балі, включно з роботами іменитих балійських художників, молодих авторів і зарубіжних майстрів, які вплинули на традиції балійського живопису. У музеї також є колекція історичних фотографій, які дають уявлення про життя на острові до розвитку масового туризму, та інші цікаві експонати.

Музей Рудани містить понад 400 картин, зібраних місцевим політиком Ньомоном Руданою у великому триповерховому будинку. Виставка включає як сучасне балійське мистецтво, так і класичні картини. Найстаріший екземпляр, балійський календар, датується 1840-ми роками. Поруч з музеєм є галерея, де картини та інші предмети мистецтва виставлені на продаж.

Інші музеї Убуда: музей Бланко, Будинок масок і ляльок Сетія Дарми, Будинок художника і архітектора Густі Ньомана Лемпада.

Храми ті історичні пам’ятники Убуда

Гунунг-Каві – один з найстаріших і найбільших древніх пам'ятників Балі. Він розташований в долині Пакерізан, на північ від Убуда. Шлях до цієї пам'ятки веде вниз по численних кам'яних сходах з панорамами рисових полів, які самі по собі роблять екскурсію цікавою. Головна визначна пам'ятка в долині – це 10 святинь (канді), вирізаних просто у скелі. Вважається, що ці храми восьмиметрової висоти висічені на честь короля Короля Удаяни та членів його сім'ї в 11 столітті. П'ять храмів побудовані на східному березі, чотири – на західному, і ще один – приблизно в кілометрі від головного комплексу. Дорога до нього горбиста, але дуже красива.

Пура-Тірта-Емпул, або храм Святої води, знаходиться всього в одному кілометрі від Гунунг-Каві, тому ви можете поєднати ці екскурсії. Назва храму походить від священних джерел, які заповнюють його басейн і фонтани. Це один з найважливіших храмів на Балі, що досі функціонують. Місцеві жителі приходять сюди молитися і купатися в святій воді. Туристи теж можуть долучитися до цього обряду очищення – в храмі є шафки і кімнати для переодягання.

Пура-Таман-Сарасваті, або Водний палац, – один з найбільш легкодоступних храмів, оскільки він розташований в самому серці Убуда. Храм покриває художнє різьблення, а перед входом красується мальовничий ставок із квітами лотоса. Вночі в храмі часто проводяться культурні заходи.

Інші історичні пам'ятки Убуда: Печера Слона, кам'яна різьба в Йе-Пулу, храми Пуру-Самуан-Тіга і Гунунг-Лебах.

Активним туристам путівка в Убуд обіцяє значний пакет випробувань і пригод. Курорт оточений зеленими пагорбами і терасовими рисовими полями, пишними долинами, звивистими річками і вулканами. Райські поля навколо Убуда, де місцеві фермери займаються своїми повсякденними справами, є ідеальним місцем для неквапливої ​​прогулянки. Недалеко від Убуда є долина Сунгай-Айунг, де протікає річка Айунг. Гірський хребет в долині часто використовується для трекінгу, а річка – для рафтингу. Далі на північ і на схід розташовані два вулкани, Батура і Агунг, що пропонують непрості маршрути для трекерів і екстремальні ділянки для гірських велосипедистів.

Для любителів більш спокійного відпочинку Убуд пропонує уроки йоги та медитації, всілякі творчі і кулінарні заняття та майстер-класи, масаж і спа-процедури, танцювальні та театральні шоу, вистави лялькового театру, цікавий шопінг на ринках, в ремісничих магазинах і бутиках місцевих брендів.