Туризм
Відвідування Саламанки нагадує прогулянку по музею під відкритим небом, де виставлені чудові історичні пам'ятники. Це місто рідкісної краси, зведене із золотистого каменю, покрите охристими латинськими написами, і воно відправляє туристів в подорож у часі. Прогуляйтеся старими мощеними вуличками і спокійними площами, слідуючи по стопах найбільших іспанських філософів, учених, письменників і художників. Від священних залів стародавнього університету до славних соборів і заспокійливих монастирів, магічна Саламанка містить справжні скарби у їх гідному обрамленні.
Саламанка – найбільш жваве та інтернаціональне місто Кастилії. Воно знамените старовинним університетом, який славився ще за часів середньовіччя і залучав студентів зі всієї Європи. Тут витає майже чарівна атмосфера і дух молодості, який і надає Саламанці стільки життєвих сил.
Готелі Саламанки варіюються від дорогих до бюджетних. Серед них можна підібрати багато варіантів з дуже вигідним співвідношенням ціни і якості.
Саламанка розташована на північному заході Іспанії у складі автономного співтовариства Кастилія і Леон. Місто стоїть на обох берегах річки Тормес, приблизно в 180 кілометрах від Мадрида.
Пам’ятки
Площа Майор, побудована між 1729 і 1755 роками, вважається найкрасивішою центральною площею Іспанії. Вночі це місце виглядає особливо ефектно.
Університет Саламанки був заснований на початку 13 століття, а піку своєї популярності він досяг в 15 і 16 століттях. На винятковому фасаді будівлі з золотистого пісковику вирізьблені зображення міфічних героїв, релігійних сцен і гербів. Неймовірна університетська бібліотека, яка є найстарішою в Європі – ще одна важлива деталь, якій варто приділити увагу.
Старий собор (11 століття) – найстаріший християнський пам'ятник в Саламанці і одна з найпрекрасніших будівель цього архітектурного періоду в Іспанії. Незважаючи на те, що Старий собор не такий величний, як Новий собор, він несе особливу атмосферу спокою і гармонії. Основні елементи – романська каплиця Талавера зі скульптурами Алонсо Берругете, фреска «Останній Суд» 15 століття, величезний розпис з 53 сценами з життя Христа і Діви Марії, гробниці єпископів, вежа з півнем, орган епохи відродження, монастир і єпархіальний музей.
Монументальний Новий собор розташований над містом на вершині пагорба. Він перевершує Старий собор за величиною і архітектурною пишністю. Собор будувався протягом двох століть, тому він відображає комбінацію готичних і барокових архітектурних елементів з іспанським стилем платереск, який можна простежити на пишних стелях і у дверних отворах. Не менш вражає 110-метрова вежа з прекрасним куполом, величезне куполоподібне святилище, каплиці з шедеврами мистецтва, і в цілому, ефектний просторий інтер'єр собору.
Будинок з черепашками – палац епохи Відродження, побудований в 15 столітті для Талавера Мальдонадо, багатого лицаря ордена Сантьяго. Найвідоміша особливість палацу – це фасад, оздоблений ліпними черепашками гребінців, які були символом середньовічних паломників. Зверніть увагу на мудехарскі архітектурні елементи, готичний герб біля вхідних дверей, хитромудрі ковані решітки на вікнах і прекрасний двоповерховий внутрішній двір.
Ще один чудовий двір примикає до університету. Оточений елегантними будівлями епохи ренесансу і бароко, він прекрасно передає характерну атмосферу Саламанки. Крім самого університету тут знаходиться ще кілька важливих пам'ятників: університетські підготовчі школи і гуртожиток, побудований в 1533 році для бідних студентів, який зараз служить офісом ректора. На фасадах будівель вирізані медальйони Христа, Геркулеса і Тезея, герб Імперії Карла V і бюсти Святого Петра та Святого Павла. На південній стороні площі знаходиться стара університетська бібліотека, прикрашена знаменитим стельовим живописом «Небо Саламанки» Фернандо Гальєго (1480 рік). Іншою визначною пам'яткою тут є Музей Саламанки в чудовому будинку 16 століття. У трьох розділах (археології, образотворчого мистецтва та етнології) відвідувачі знайдуть багато вражаючих експонатів, в тому числі і твори мистецтва, починаючи від релігійних вівтарів, картин, скульптур і фламандських гобеленів до археологічних знахідок з цінних металів.
В Саламанці є багато чудових старовинних храмів і релігійних об'єктів. Найбільш примітними є барокова церква Клересія, жіночий і чоловічий домініканські монастирі, церква Святого Мартіна, церква Святого Томи Кентерберійського, монастир кармеліток і церква Святого Кипріяна із моторошною печерою, навколо якої ходить багато легенд.
Музеї Саламанки: Музей сучасного мистецтва, Музей ар-нуво і ар-деко, Музей Таурин.
Інші пам'ятки Саламанки: вежа Клаверо (Гвоздикова вежа), палац графів Монтеррей, римський міст, ратуша, особняк Ліс.
Клімат
В Саламанці сухий клімат із прохолодною зимою і теплим літом. Більша частина опадів випадає навесні та восени; влітку дощі практично відсутні; кілька разів протягом зими випадає сніг.
Для холодного сезону характерні температури +3 – + 8 ° C, вночі бувають заморозки. Влітку і в вересні температура періодично піднімається до + 30 ° C, але частіше тримається в діапазоні +22 – + 27 ° C.