Показати на мапі

Туризм

Падуя, один з головних культурних центрів північної Італії, являє захопленим поглядам туристів романтичний лабіринт аркадних вулиць, окреслених каналами і прекрасними будівлями. Тут мистецтво, культура, природа, наука і духовність сплелися в унікальний міцний клубок, що перетворює відпочинок в Падуї на справжню насолоду.

Місто можна досліджувати різними способами. Більшість гостей обирає чарівні прогулянки, в ході яких за кожним рогом відкриваються великі і маленькі секрети старої загадкової Падуї. Безліч цікавих пам'яток зосереджено в центрі міста, що дуже характерно для італійських міст, які часто розвиваються навколо стародавнього римського або середньовічного центру. Дві річки – Брента та Баккільоне – разом із мережею судноплавних каналів встановлюють межі Падуї. Середньовічні стіни і канали визначають не лише її форму, але також історію і розвиток. Човнові екскурсії по внутрішніх каналах з порту Портелло – гарний спосіб поглянути на Падую з іншого ракурсу і оцінити її вишукану романтичну атмосферу.

Путівка до Падуї відкриє для Вас ворота до маленької, але самобутньої та цілісної держави з її власними традиціями та ідеалами. Хоча місто розташоване в годині їзди від Венеції, з якою воно має багато схожих рис, при детальному розгляді Падуя здається далекою і абсолютно іншою. Своїми середньовічними ринками, відгомонами фашистської епохи, одним з найстаріших університетів Італії та Європи, культовими особистостями в історії, а також загальною піднесеною атмосферою Падуя кидає виклик Венеції і Вероні, що традиційно є чільними у цьому регіоні.

Падуя – столиця однойменної провінції в області Венеція. Населення – понад 200 тисяч осіб.

Місто розташоване на північному сході Італії, в 40 км на захід від Венеції, на безлічі каналів між річками Брента і Баккільоне. На південному заході від Падуї розташований Національний парк Евганейські пагорби.

Пам’ятки

Опис усіх пам'яток Падуї легко може перерости у цілий роман, присвячений цьому приголомшливому місту. Ми виділили деякі, найяскравіші та обов'язкові для відвідування.

Базиліка Сант-Антоніо присвячена преподобному Святому Антоніо, який жив і працював у Падуї в 13 столітті. Проповідник був тут похований, і через рік після його смерті почалося будівництво храму, який зараз є популярним місцем паломництва. Будівля церкви представляє фантастичне змішання романського, готичного, візантійського та інших стилів. Інтер'єр також цікавий і наповнений чудовими творами мистецтва. З південного боку від церкви розташовані чотири красивих монастирі, побудованих з 13 по 16 століття.

У самому серці старого міста лежать три площі, які були центром життя Падуї ще за часів Середньовіччя. Між площами Фрутта та Ербе стоїть грандіозний палац Раджоне, зведений на початку 13 століття в якості будівлі для судових засідань. Це найбільший середньовічний зал в Європі. Його стіни покриті сотнями фрескових панелей на астрономічні, міфологічні та зодіакальні теми, а в центрі стоїть великий дерев'яний кінь 15-го століття – копія знаменитої статуї Донателло «Гаттамелата», що стоїть на площі Санто біля Базиліки Сант-Антоніо. Третя центральна площа Синьйорі відзначена елегантною лоджією Консильї часів раннього Ренесансу і вежею з астрономічним годинником 14-го століття.

Каплиця Арена-делла-Мадонна була побудована у 1303-1305 роках і була частиною палацу, знесеного на початку 1800-х. Ззовні вона непримітна, але всередині є одним з безцінних скарбів мистецтва Італії. Стіни каплиці всуціль вкриті фресками Джотто, над якими майстер працював з 1303 по 1306 рік.

Два видатних музеї і колишня церква з каплицею Скровеньї об’єднані у музейний комплекс, де виставлені картини Джотто, Белліні, Джорджоне, Тиціана, Тьєполо, Веронезе, Тінторетто, а також роботи фламандських і голландських художників. Це одна з кращих колекцій регіону Венеції періоду 14-19-го століть. Особливо цінним є хрест, розписаний Джотто для каплиці Скровеньї.

На захід від площі Синьйорі височить собор епохи Відродження із незавершеним фасадом. Хоча його будівля не надто вражає, тут варто побувати, щоб побачити картини Тьєполо і Бассано. Баптистерій, що стоїть поруч, заслуговує більш пильної уваги. Він побудований на частині церкви 4 століття, а його інтер'єр прикрашений циклом яскравих фресок, що зображують сцени з життя Ісуса, Марії та Іоанна Хрестителя.

Падуанський ботанічний сад, заснований у 1545 році, є найстарішим у світі академічним ботанічним садом і прототипом усіх послідуючих ботанічних садів. Він був створений для студентів, які вивчали лікарські рослини за тих часів, коли у зціленні від хвороб покладалися на трави. Сьогодні він як і раніше є майданчиком для наукових досліджень і центром для збереження рідкісних та зникаючих видів рослин. Деякі деталі і декоративні елементи були додані не так давно, але багато у сучасному вигляді саду зберіглося від початкового дизайну.

Важливість Падуї за часів Середньовіччя та Ренесансу в значній мірі спиралася на його університет, заснований в 1222 році. Це був перший центр гуманізму, провідним напрямком якого було вивчення медичних наук, астрономії та фізики. Тут викладав Галілей і вчився Коперник, і тут 1678 року університетський диплом вперше отримала жінка. На екскурсії Ви побачите Палаццо-Бо 13-го століття і Великий зал, де викладав Галілео, овальний анатомічний театр, де студенти вперше в світі вивчали анатомію шляхом розтинів, і вежу Ла-Спекола, що служила з 1777 року астрономічною обсерваторією. Зараз у башті Ви знайдете музей з безліччю наукових приладів, а в залі Меридіана – найбільший в Італії сонячний годинник, сконструйований у 1779 році.

Клімат

Більшість туристів прибуває до Падуї у розпал літа. Проте в липні і серпні середня денна температура – +28°C, і, з огляду на високу вологість, характерну для міста протягом всього року, екскурсії можуть бути занадто виснажливими. Рекомендуємо планувати подорож на пізню весну або ранню осінь, коли погода сприяє тривалим прогулянкам. Незалежно від сезону, в Падуї часто йдуть проливні дощі, тому краще мати при собі парасольку, навіть якщо за вікном світить яскраве сонце. Найменша кількість опадів припадає на лютий. Зима прохолодна, іноді морозна. Найхолодніший місяць – січень із середньою температурою + 1°C.