Туризм
Камбоджійська столиця Пномпень – це звивисте перехрестя культур, часів, народів та світів. Однією ногою він все ще в минулому, що можна простежити в храмах, на ринках та галасливих провулках. Іншою ж – сміливо крокує в майбутнє, що оточує Вас тут повсюди. Цей буйне й процвітаюче місто об'єднує камбоджійський, китайський та французький вплив у перевантажену та неохайну, блискучу і яскраву, спекотну й захоплюючу мішанину, яка, як не дивно, підкуповує багатьох мандрівників.
Колись Пномпень називали Перлиною Азії. Це було одне з найбільш добре збережених французьких колоніальних міст у цій частині світу. Проте прогрес в місті настільки невблаганний, що сьогодні на цьому прізвиську можна поставити хрест. Колись найкрасивіші частини столиці, що зберігали безцінну спадщину, тепер заповнюються нехитрими й непривабливими будівлями з цегли та бетону, що не може не засмучувати. Такого роду вандалізм – це ціна, яку місто платить за своє почесне місце серед високорозвинених сусідів на сході і заході.
Хоча Пномпень багато в чому втратив свій блиск, він все такий самий по-азіатськи чарівний і екзотичний. Мопеди, що проносяться по вулицях і ігнорують пішоходів, ринки, що виділяють їдкі запахи, нескінченна симфонія звуків торгівлі, життя й виживання – все це є частиною привабливості камбоджійської столиці. Туристи цінують суєту Пномпеня, як і кулінарну сцену світового класу, галасливі бари, дивовижні традиції місцевих жителів і колоритну архітектуру культових споруд.
Готельна галузь столиці, що стрімко розвивається, також свідчить про зростання популярності її серед туристів. Готелі Пномпеня здатні задовольнити будь-які запити гостей, від скромних кімнаток для завзятих шукачів пригод до королівських апартаментів, контраст яких із непоказними житловими кварталами часом виглядає абсурдним.
Столиця Камбоджі Пномпень, що розташована в центральній частині країни, – її найбільше і найжвавіше місто. Населення – майже 2 мільйони людей.
Пномпень стоїть на трьох річках: Меконг (найбільша річка півострову Індокитай), а також Тонлесап та Бассак, які впадають в Меконг у східній частині міста. Місто періодично страждає від повеней, тому що розташоване на невеликій висоті над рівнем моря.
Пам'ятки
Більшість пам'яток міста розташовані між річкою Тонлесап і бульваром Монівонг. Для туристів та місцевих жителів широка жвава набережна довжиною майже 2 кілометри є головним орієнтиром у центральній частині міста. Вечорами сюди приходять, щоб ковтнути свіжого повітря, перекусити чимось з асортименту найближчої крамниці з фаст-фудом та насолодитися краєвидом найбільш космополітичної частини міста з її акуратними західними ресторанами, кафе і барами. Три основні туристичні визначні пам'ятки знаходяться поруч.
Королівський палац і Срібна Пагода розташовані пліч-о-пліч, і хоча вони представляють собою два окремих комплекси, їх часто відвідують як єдину пам'ятку. Королівський палац з блискучими золотистими дахами і чудовим тронним залом, відкритим для відвідувачів, є офіційною резиденцією короля, а Срібна Пагода зберігає приголомшливу колекцію статуй Будди.
У кварталі від палацу знаходиться Національний музей Камбоджі – драматична гібридна будівля, оточена пишною зеленню. У ньому зібрано багато цінних артефактів, в тому числі і приклади давньої кхмерської скульптури, що датуються 6-м століттям.
Недалеко від річки знаходиться і Ват-Оуналом – одна з п'яти пагод, заснованих підчас першої згадки Пномпеня як столиці. Головна пагода – Ват-Пном – знаходиться на однойменному пагорбі – галасливому прогулянковому місці, де за легендою і зародилося місто Пномпень.
Пагорб оточує Французький квартал. Тут Ви можете побачити багато прекрасних колоніальних будівель, деякі з яких відмінно відновлені. На південному заході від нього розташований яскраво-жовтий Центральний ринок. Це також важлива пам'ятка столиці, минути яку неможливо. По-перше, це критий ринок у красивій будівлі в стилі ар-деко, що нечасто можна зустріти в південно-східній Азії. А по-друге, його кипляче життя уособлює і сам Пномпень – брудний і барвистий, метушливий і різноманітний.
На південь від міста розташований Російський ринок, битком набитий недорогим брендовим одягом місцевого виробництва та іншою непродовольчою всячиною. Це найпопулярніше місце для придбання сувенірів в Пномпені.
Музей Геноциду Туол Сленг – не менш популярне місце, але з інших причин. Колись школа, а потім один із сотень центрів для затримання і допитів, а також тортур та винищення камбоджійців, створених по всій країні червоними кхмерами – представниками агресивного комуністичного руху в Камбоджі в другій половині 20 століття.
Клімат
В Пномпені жаркий тропічний клімат з ледь помітним коливанням температур протягом року.
Сухий сезон триває з листопада по березень. Середня температура повітря – + 27– + 30 ° C.
Вологий сезон триває з травня по листопад. У цей період відпочинок в Пномпені може бути зіпсований через часті дощі (особливо у вересні та жовтні), майже 100% вологості повітря та надмірно високі температури (+ 30– + 33 ° C).
Дозвілля
Більшість мандрівників спиняються у Пномпені всього на пару днів, перш ніж вирушати до Сіемріепу та храму Ангкор-Ват, до Сіануквілю та південних пляжів Камбоджі, або на прикордонний в'єтнамський курорт Чаудок. Є, однак, багато причин, щоб затриматися. В столиці знаходяться найкращі магазини в країні з широким вибором сувенірів і чудових ремісничих товарів, а також відмінний вибір страв у численних ресторанах. Пномпень оточують красиві сільські пейзажі, куди можна організовувати ненудні одноденні екскурсії та знайомитися з традиційною камбоджійської культурою.