Відпочинок в Мдіній

Мальта

Показати на мапі

Туризм

Мдіна – чарівне місце в серці головного острова Мальти, де сучасна епоха здається далекою. Повністю оточена древніми фортечними стінами, вона здається окремою державою, сповненою чарівністю і загадковістю.

Мальовниче середньовічне місто-фортеця дарує особливий настрій, що чітко відчувається у замкнутому лабіринті вузьких звивистих вулиць та старих будинків із золотистого пісковику, що немов би підрум'янюються на сонці. Тихі провулки ведуть до затінених дворів, а чудові палаци ховаються за великими дерев'яними воротами. Колишня столиця Мальти і місто всесвітньої спадщини ЮНЕСКО є популярним місцем відпочинку у денний час, але з настанням вечора затихає, виправдовуючи своє прізвисько «Тихе місто». Поруч із Мдіною знаходиться Рабат – досить велике робоче місто, яке було відділене від неї під час арабського правління. Якщо туристи вирішують зупинитися тут на кілька днів, у той час як нечисленні готелі Мдіни заброньовані, Рабат може послужити відмінною альтернативою, а його цікаві пам'ятки наповнять відпочинок у Мдіні ще більшим спектром вражень.

Мдіна розташована у центральній частині головного острова Мальти, приблизно в 4 кілометрах від узбережжя. Це маленьке містечко з населенням в декілька сотень чоловік.

Дістатися до історичної столиці можна автобусом з Валлетти (дорога займе близько 30 хвилин).

Клімат

Мдіна характеризується типовим середземноморським кліматом. Влітку тут спекотно (+25 – +28°C) та сухо, а взимку – тепло і волого. Найпрохолоднішим місяцем вважається січень із середньою температурою + 12°C. В цілому сонячній Мдіні не властива дощова погода, за винятком грудня, який помітно лідирує за кількістю опадів.

Пам’ятки  

Стародавні укріплення міста під загальною назвою Цитадель відносяться до середньовічного періоду, коли містом управляли араби і нормани. Найочевиднішим проявом арабського впливу є лабіринт міських вулиць. За таким самим планом зі звивистими вуличками і атмосферними пішохідними алеями в середні століття будувалися міста в Марокко, Алжирі і Тунісі.

Елегантні головні ворота міста були збудовані на початку 18 століття у чудовому стилі бароко. Коли ви проходите повз герби та статуї левів у цей драматичний прохід, 21 століття залишається далеко позаду. Панорамні бастіони Мдіни і її прохолодні вузькі вулички несуть нотку елегантності Старого Світу, а витончені площі з аристократичними будинками і пишними бароковими церквами повсюдно змушують завмирати і насолоджуватися прекрасним видовищем. Вуличні знаки тут представлені на порцелянових дошках, причому автомобілі можна порахувати на пальцях (всередину старого міста допускаються тільки автомобілі місцевих жителів). Бастіони фортечних валів, включаючи Бастіон Святого Іоанна і Бастіон Святого Мартіна, забезпечують відмінні види на ідилічну сільську місцевість, що оточує Мдіну.

Витончена Бастіонна площа лежить біля краю стіни Цитаделі. Її оточують елегантні будівлі з золотого пісковику з величезними дверима і бронзовими деталями. Поруч із площею знаходиться палац Санта-Софія – один з найстаріших палаців в Мальті, що чудово зберігся з часів середньовіччя. Будівля датується 1233 роком, а верхній поверх був доданий в 1938 році.

Собор Мдіни, присвячений Святому Павлу, спочатку був зведений у кінці 13 століття. Після землетрусу 1693 року він був значно зруйнований, а потім перебудований на початку 18 століття в стилі бароко. Це прекрасна будівля з красивим фасадом, коринфськими колонами, а також яскравим і просторим інтер'єром, куди завдяки куполу проникає денне світло. Багатий декор собору включає мармурові підлоги, позолочені деталі, рожеві мармурові колони і захоплюючі стельові картини. У всіх каплицях представлені скарби мистецтва.

Палац Фальс 13 століття є другою найстарішою будівлею Мдіни, а також прикладом сицилійсько-норманського стилю. Цей типовий середньовічний палац був резиденцією мальтійських дворян. Тепер він відкритий для публіки і використовується як музей, що демонструє оригінальний декор східних килимів, антикварних меблів і прекрасних картин. Бібліотека містить понад 4500 книг, а на кухні збереглося старе кухонне обладнання. Кожне з представлених приміщень є скарбницею творів мистецтва, ювелірних виробів і старовинних речей. Після екскурсії можна пообідати в місцевому кафе з терасою, звідки відкриваються чудові панорами сільського пейзажу, що тягнеться до самого моря.

Одна з найважливіших релігійних будівель у Мдіні – Монастир кармелітів, прихований за елегантним бароковим фасадом. Він був побудований в 17 столітті і як і раніше є чинним монастирем. Під час екскурсії, яку проводить монах, відвідувачі можуть подивитися Трапезну, Церкву кармелітів, кухню і типову чернечу келію. На підтвердження своєї гостинності монастир відкрив ресторан. Це прекрасне і спокійне місце, де обід і вечеря подаються за традиційними рецептами кармелітів. У меню представлені страви регіональної мальтійської кухні та інші страви середземноморської кухні, в тому числі грецької, турецької та італійської.

Музей природної історії Мдіни розташований в Арбітражному Палаці Правосуддя, великій будівлі 18 століття. Палац був спроектований в паризькому стилі бароко. Колекції геології і палеонтології вражають: понад 10 тисяч різних порід, мінералів і копалин. Також представлені останки тварин, включно із птахами, рибами, мушлями, комахами і ссавцями, з демонстрацією їх природних місць мешкання. Крім того, музей варто відвідати, щоб побачити чудовий внутрішній двір і приголомшливий інтер'єр палацу Вільгена.

Поруч з головними воротами Мдіни, під палацом Вільгена розташований Музей підземель, який ілюструє історію тюремного життя в Мдіні. Екскурсія включає огляд підземних кімнат, проходів і камер, де колись містилися ув'язнені. Особливо вражають відтворені сцени з застосуванням тортур, що демонструють жорстокість мальтійських в'язниць середньовічної епохи.

Ще один цікавий музей, присвячений мальтійським традиціям і ремеслам, розташований в Палаццо-де-Піро. Ціна квитка також включає відвідування собору Мдіни і соборного музею. Виставка демонструє старовинні інструменти, деревообробне обладнання, антикварні металеві конструкції і багато іншого. У палаці також проходять тимчасові художні виставки, концерти класичної музики та інші заходи.