Туризм
На півночі Європи розташований один з найчудовіших шедеврів Матінки-природи – красуня-Норвегія. Від часів мародерства вікінгів пройшло вже ціле тисячоліття, але для багатьох ця країна як і раніше здається далекою та загадковою, що дивно, якщо врахувати її місце розташування. Можливо, причина цього криється у тому, що між столицею Осло та знаменитими фіордами знаходяться місця, якими можна подорожувати впродовж кількох годин, не зустрівши жодної душі.
Норвегія простягається вузькою смугою вздовж західного узбережжя Скандинавського півострову. Це найпівнічніша країна Європи, що межує зі Швецією (на сході), Фінляндією та Росією (на північному сході). З півдня, заходу та півночі вона омивається Північним, Норвезьким і Баренцовим морями. Чверть території країни вкрита лісами; берегова лінія порізана фіордами; північну частину в основному займають льодовики.
Окрім материкової частини, Норвегії належить архіпелаг Шпіцберген та безліч дрібних островів в Північному Льодовитому океані, а також острів Буве в Атлантичному океані.
Неприборкана дика природа, «із розмахом» втілена у пейзажах глибоких ущелин, синьо-чорних фіордів, гострих засніжених вершин лісистих гір та нескінченних просторах арктичної тундри ... У Норвегії Ви побачите сліпуче-прекрасні ландшафти, що немов би зійшли з листівок. У багатьох її частинах немає доріг, будинків і взагалі чого-небудь, що створене людиною. Всупереч або завдяки цьому, Норвегія займає перше місце у рейтингу найбільш благополучних держав світу, складеному на основі таких показників, як стан економіки, свобода людини, освіта, охорона здоров'я і безпека.
Більша частина населення Норвегії проживає в невеликих містах та селищах, але тут все ж можна виділити п'ять найбільших міст, у яких особливо люблять зупинятися туристи. Головний напрямок – це живий та елегантний Осло, розташований у казково-красивій місцевості. Тут можна знайти найкращі музеї, ресторани і готелі Норвегії, а також масу цікавих розваг як у межах міста, так і за поза ними. За Осло йде Тронхейм із його чудовим собором та чарівним античним центром, місто-порт Берген, що відкриває ворота до західних фіордів, культурний університетський Ставангер і жвавий Тромсе. Куди б Ви не приїхали, добре розвинена система транспорту (поїзди, автобуси, пороми) дозволить зручно дістатися до будь-якої точки країни. Однак, якщо Ви плануєте відпочинок в Норвегії взимку, рекомендуємо заздалегідь вивчити опис роботи транспорту, оскільки у холодний період багато рейсів можуть бути скасовані.
Пам'ятки
Долини фіордів, що ведуть від океану до гір Трольхеймен та Довре: приголомшливі можливості для піших прогулянок, альпінізму, а також подорожей на автомобілі або велосипеді.
Стадландет та острів Вогсей (Нур-фіорд) – одна з найбільш екзотичних місцевостей для серфінгу у світі. Тут також можна побачити руїни старовинного монастиря та три маяки, у яких можна зупинитися.
Льодовик Олфотбреєн в регіоні Нур-фіорд – найзахідніший льодовик і найвологіша частина Норвегії. На Вас чекають незрівнянні краєвиди, які особливо захоплюють, якщо милуватися ними з висоти канатної дороги.
Согне-фіорд – центр норвезького альпінізму. Тут також знаходиться найстаріша норвезька дерев'яна церква, розташована на красивому мисі Лустра-фіорду.
Острови Солунд та Верландет розташовані біля узбережжя, на північ від Согне-фіорду. Ці місця багаті на феноменальні пейзажі. На їх території знаходиться безліч дрібних селищ, між якими широко використовуються човнові переправи. Найпопулярніша розвага – сплав на каяку.
Плато Хардангервідда. Прогулянка від вершини плато вниз до фіорду Хертейген включає в себе гори, фіорди, красиві долини та три великих абсолютно різних водоспади.
Скуденесхавн – найкраще збережене у Норвегії корабельне місто. Більше 200 його дерев'яних будівель відновлені і підтримуються їх гордими власниками. Багато з них є вихідцями з міста Ставангер, від якого сюди можна легко дістатися поромом.
Люсі-фіорд, Нерой-фіорд та Гейрангерфіорд – найчастіше фотографовані фіорди Норвегії.
Клімат
Північ Норвегії знаходиться в зоні субарктичного клімату. Тут з травня по липень сонце майже не заходить за горизонт, а в середині зими цілодобово триває полярна ніч. Середня температура повітря взимку – -15°C, влітку – +8°C.
Південна і західна частини Норвегії, повністю відкриті для атлантичних фронтів, характеризуються більш м'яким океанічним кліматом. Погода часто буває дощовою. Влітку повітря прогрівається до +18°C, а взимку температура рідко опускається нижче -7°C.
У східній частині Норвегії випадає порівняно мало опадів, але зими суворіші, ніж на заході.
Cхідна Норвегія
Між Осло-фьордом та пишними зеленими лісами розташовується норвезька столиця Осло – місто, яке об'єднує культуру, мистецтво, відмінний сервіс та легку атмосферу із прекрасними умовами для відпочинку на відкритому повітрі.
Озеро Сперіллен і його околиці – територія з чудовими природними ландшафтами, незліченними каное-маршрутами та старовинними фінськими поселеннями.
Фортеця Оскарсборг – шматочок військової історії посеред Осло-Фіорду.
Національний парк Фемундсмарка – територія дикої природи недалеко від шведського кордону.
Південна Норвегія
Долина Сетесдале – найкрасивіші лісисто-горбисті ландшафти Норвегії. Тут можна орендувати каное, велосипед або досліджувати місцевість пішки.
Прибережна дорога від міста Мандаль до Хафрс-фьорда – 250 кілометрів приголомшливих пейзажів біля Північного моря і кілька чудових містечок та селищ.
Південні острови Норвегії – тисячі великих і маленьких островів і шхер, де можна кататися на каное і каяках, а також приймати сонячні ванни, відпочиваючи на гладких скелястих берегах.
Місто Рьюкан з електростанцією та Музеєм важкої води являє собою сутність Норвегії як сучасної промислової держави. Воно розташоване у мальовничій долині з фантастично красивими потужними водоспадами, на основі яких тут побудовані гідроелектростанції.
Центральна Норвегія
Собор Нідарос – найважливіше місце паломництва Середніх віків.
Рьорус – історичне шахтарське місто, розташоване на високогірному плато.
Північна Норвегія
Кордони трьох країн – це місцевість, яка включає: російський кордон з цікавими церквами (Каплиця Оскара II у Гренсе Якобсельв, Протестантська церква і Каплиця Святого Георгія у Нейдене), фінський кордон із фінсько-норвезьким рибальським селом Бугейнес та прикордонну дорогу від озера Бьорневатне до національного парку Верхній Пасвик – місця зустрічі трьох країн.
Рибальське село Г’єсвер – історичне село вікінгів в регіоні Фіннмарк, що займає три острови.
Лофотенські острови – унікальна суміш захоплюючих диких пейзажів та насиченого культурного середовища.
Місто Тромсе і рибальське село Хамн-і-Сенья – відмінний пакет для відпочинку, який включає кілька безтурботних днів у жвавому молодіжному Тромсе, а також захоплюючу морську і озерну риболовлю у виняткових умовах Хамн-і-Сеньї.
Півострів Люнге – рай для традиційних і більш сучасних способів насолоджуватися природою: від класичної риболовлі, полювання та альпінізму до екстремального катання на лижах, дайвінгу і дельтапланеризму. Люнгенскі Альпи представляють одні з найбільш диких пейзажів у світі.
Трена та Мюкен – острови з багатою культурною спадщиною і стародавніми пам'ятками.