Відпочинок в Румунія

Показати на мапі

Туризм

Румунія - це Чорне море, Дельта Дунаю, Карпати, стародавні монастирі на півночі Молдови, багатовікові культурні традиції регіонів Марамуреш і оповитої шармом відомої легенди про графа Дракулу Трансільванії; знамениті вина, традиційна румунська кухня, привітні та гостинні жителі. У Румунії ви зможете прийняти сонячну ванну на березі Чорного моря, підкорити гірські вершини й досліджувати глибокі печери, можете прийти в захват від мальовничої Дельти Дунаю або побувати в традиційних господарствах місцевих жителів, скуштувати апетитні страви місцевої кухні й продегустувати ароматні вина.

Країна знаходиться на південному сході Європи й межує з Україною, Сербією, Молдовою, Угорщиною та Болгарією. Румунія розташована в східній частині Балканського півострова й омивається водами Чорного моря з півдня. Площа Румунії складає 237 500 км2. Уся Румунія, крім узбережжя Чорного моря, відноситься до басейну Дунаю. У Румунії проживає близько 20 мільйонів чоловік, які в основному говорять румунською та в більшості є православними християнами

На узбережжі Чорного моря можна провести прекрасні канікули в період із червня по вересень, а взимку кататися на лижах у Карпатах з грудня по березень. Тутешні весна й осінь припадуть до душі тим, хто хоче здійснити подорож мальовничими маршрутами Румунії. Столиця країни, Бухарест, особливо чарівна навесні й восени, хоча й узимку вона має в своєму вигляді щось прекрасне.

Вас приваблюють таємниці, містика, ви обожнюєте легенду про князя Дракулу? Тоді вашу відпустку варто обов´язково запланувати на батьківщині цього легендарного вампіра, тобто в Румунії. Духом Дракули тут просякнуте буквально все – предок усіх вампірів є туристичним брендом країни. Але навіть якщо вам не цікавий цей персонаж і все, що з ним пов´язано, в Румунії вам, безперечно, сподобається, тому що окрім нього туристам пропонується багато іншого: насичена екскурсійна програма, готелі на будь-який смак, добре обладнані пляжі, чудова природа, сучасні гірські траси, де можна відмінно покататися на лижах.

Історія

Історія Румунії аж ніяк не була такою мирною як її географія. За багато століть, мігруючі народи часто вторгалися в країну. Історичні райони Молдова й Валахія чинили жорсткий опір вторгненням Оттоманських Турок. До того як стати автономною областю, Трансільванія була в окупації під Габсбурзьким, Оттоманським та Валаським ярмом.

Історія держави після завершення Другої Світової Війни більше відома як диктатура Ніколає Чаушеску. Національне повстання в грудні 1989 року призвело до повалення диктаторського режиму. У 1991 році Конституція Румунії встановила республіку з багатопартійною системою, ринковою економікою, правами на свободу слова, свободу віросповідання, приватну власність.

Пам´ятки

Румунія - країна з цікавою культурною та історичною спадщиною, мальовничою природою і багатовіковими традиціями. Багато племен, які пройшли через територію держави в епоху Великого переселення народів, залишили на цій землі свої традиції й культуру. Безліч історичних місць приваблюють до Румунії тисячі туристів з різних куточків світу.

Столиця держави Бухарест знаходиться на землі древньої Валахії на півдні країни в оточенні десятків озер. Тут зосереджена велика кількість пам´яток історії – палаци Штібрей, монастирі Цігенешть і Чорниця, знаменитий монастир Снагов розташований на острові посеред озера, зоопарк в Баняс і маєток Херешть.

Особливою популярністю серед туристів користуються замки, яких у країні налічується дуже багато. Головною пам´яткою є «Замок Дракули», офіційна назва якого Замок Бран. Музей-фортеця розташований за 30 км від Брашова. У 1992 році замок був відреставрований відомим режисером Фордом Копполою для зйомок фільму «Дракула».

У прилеглих до Бухаресту повітах Мунтенії можна подивитися на Панський Двір, Панську Церкву ( «Бісеріка Домняска»), руїни замку Жидова біля Кимпулунга, заповідники «Грязьові вулкани» й соляні печери «Минзелешть» у повіті Бузеу. Так само радимо побувати в перлині Синая – палаці Пелеш, який є найбільш витонченим палацом Румунії.

Біля озера Балей, на висоті 2034 метрів над рівнем моря знаходиться перший крижаний готель Східної Європи. Температура всередині готелю досягає позначки -5°С, проте багато туристів хочуть провести хоча б ніч у цьому екзотичному місці.

А в селі Сапанта ви можете наштовхнутися на веселе кладовище, яке дуже відрізняється від звичних нам місць поховання, тому що тут кожен хрест прикрашений специфічними малюнками, котрі іноді нагадують комікси, а дотепні підписи під ними цікаво й із гумором описують життя похованої людини. Цікавий факт, що кладовище «Чімітірул-Весер» знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Ми не будемо довго перераховувати всі пам´ятки цієї цікавої країни, а пропонуємо вам побачити їх на власні очі.

Клімат

Практично на всій території Румунії переважає помірно-континентальний тип клімату, й лише на узбережжі Чорного моря, що на південному сході країни – помірно-морський тип клімату. Найхолодніший зимовий місяць – січень, удень повітря може прогріватися до +4°С, а вночі температура опускається до -6°С. Найжаркіший літній місяць - липень, удень стовпчик термометра може підніматися до +27-29°С, а вночі опускатися до +16°С. В умовах морського типу клімату на сході Румунії зима м´якша, а літо не дуже спекотне. Найвологіші місяці – травень, червень, липень.

Відпочинок у Румунії

У регіоні Валахія (Мунтенія) знаходиться столиця країни – Бухарест, а також основні гірськолижні курорти країни: Синая, Прядел і Пояна Брашов. Окрім цього, область славиться мальовничим озером Видрар і перевалом Трансфагараш, старовинними містечками Тирговіште і Куртя-де-Арджеш.

Трансільванія – найпопулярніший серед туристів регіон, відомий Замком графа Дракули й древніми містами Брашов, Сигишоара та Сібіу, унікальними середньовічними церквами, а також красивою природою, сніговими вершинами Фегераш і безліччю руїн древніх фортець.

Область Добруджа включає в себе всі основні пляжні курорти: Констанца, Мамая, Ефоріє-Суд, Костінешть, Ефоріє-Норд, Юпітер, Сатурн, Нептун-Олімпія, Венус та інші. Крім того тут пролягає дельта річки Дунай і національний парк, які внесені до списку ЮНЕСКО.

Марамуреш – найпівнічніша область Румунії. Тут ще збереглися старовинні дерев´яні церкви, чудові гірські пейзажі, традиційні румунські села, де можна покуштувати яблучну настоянку, яку цінують у всій країні.

На заході знаходиться Банат, найбільш економічно розвинена область країни. Мальовничі скелі й стародавні поселення германців є, мабуть, основними перевагами цього краю.

Буковина відома своїми прикрашеними дивовижними фресками стародавніми православними монастирями, що розкинулися серед зелених пагорбів. Путна, Воронець, Сучава - головні монастирі цієї області, які знають усі цінувальники старовинної архітектури і живопису.

Хочемо звернути особливу увагу на те, що на території країни розташовується близько 160 лікувальних курортів і безліч мінеральних джерел. Основні бальнеологічні курорти країни: Совата, Ковасна, Текіргіол, Сленік-Молдова, Бейле-Оланешть і Бейле-Тушнад.

Дозвілля

Уздовж Чорноморського узбережжя Румунії простяглися широкі піщані пляжі, ширина яких у деяких місцях досягає 500 метрів. Усі пляжі країни удостоєні Блакитного прапора ЄС і відповідають усім євростандартам. Чиста вода й відсутність припливів створюють майже ідеальні умови для віндсерфінгу та інших видів водного спорту. Багато річок Румунії прекрасно підходять для сплаву на каяках. Практично всі гірськолижні курорти мають траси різної складності, обладнані сучасними підйомниками. Дельта Дунаю прекрасно підходить для риболовлі. Ловити рибу тут можна практично на будь-якому озері й у річці протягом усього року, крім періоду з 1 квітня по 31 травня. У Румунії дуже розвинений екотуризм. У країні налічується 500 заповідників і 13 національних парків. Особливою популярністю користується дельта Дунаю.