Відпочинок в Сербія

Показати на мапі

Туризм

На південному сході Європи, у самому центрі Балканського півострова, розташувалася Республіка Сербія – країна, яка набирає обертів за популярністю відвідування в туристів з усього світу. Північний сусід Сербії Угорщина, північно-східний Румунія, на сході країни проходить кордон із Болгарією, південні сусіди македонці, а на заході держава межує з Хорватією і з Боснією й Герцеговиною. Столиця Сербії – старовинне місто Бєлград, національна валюта – сербський динар. Туризм у країні почав розвиватися порівняно недавно, але набуває все більшої популярності, передусім, країна відрізняється своїми унікальними оздоровчими курортами. Дивною чистоти повітря цих місць, цілющі мінеральні джерела, лікувальні грязі були відомі ще древнім римлянам. Сербія є володаркою найбільшої кількості мінеральних озер у Європі. Сербські курорти у великій кількості розкидані всією країною, оточені чудовими пейзажами національних парків, і приймають туристів цілий рік. Крім унікальної природи, Сербія має багату історію, безліч визначних історичних місць, архітектурних пам’яток, особливу культуру й унікальні кулінарні традиції.

Історія

Історія Сербії бере свій початок із далекого VI століття, з того моменту, коли західні землі Балканського півострова почали заселяти слов’янські народи. У VIII–IX століттях почали виникати перші державні утворення сербів. Територія нинішньої Сербії мало коли відрізнялася спокійним життям – військові баталії, боротьба за території і владу, боротьба за незалежність від Візантійської й Османської імперій та інших народів, руйнування і відновлення – народ Сербії пережив достатню кількість серйозних випробувань. У результаті декількох повстань на початку XIX століття виникло невелике автономне князівство Сербія з центром у Бєлграді. У 1878 році Сербія отримала незалежність і в 1882 році була проголошена королівством. До початку XX століття в державі діяла парламентська монархія, у цьому періоді почався досить швидкий економічний і культурний підйом. У Першій світовій війні Сербія була на боці країн Антанти, і після завершення військових дій стала ядром Королівства сербів, хорватів і словенців. Після періоду окупації німецькими військами під час Другої світової війни в 1945 році була проголошена Федеративна Народна Республіка Югославія, у складі якої була утворена Народна республіка Сербія. Смерть впливового лідера Югославії Йосипа Тіто призвела до зростання міжетнічного протистояння, що призвело до серії громадянських воєн і розпаду Югославії на початку 1990-х років. Переживши війну в Косово у 2000-х, з 2006 року припинив існування союз Сербії й Чорногорії, у результаті чого республіка Сербія отримала повну незалежність і з травня 2006 року є самостійною, незалежною й міжнародно визнаною державою.

Пам’ятки

Територія Сербії, крім чудової природи й численних лікувальних курортів багата так само історичними місцями та пам’ятками. Усією країною розкидані монастирі й фортеці, що чудово збереглися з часів середньовіччя, стародавні міста, що руйнувалися під час воєн і дбайливо відновлювалисяі сербським народом, велика кількість чудових пам’яток архітектури різних епох і культур. У Сербії, недалеко від столиці Белграда, розташована найбільша рівнинна фортеця в Європі – фортеця Бранковича (XV ст), загальною площею 11 гектар. У самому ж Бєлграді можна відвідати велику кількість визначних місць, серед яких найбільш цікаві туристам Бєлградська фортеця, що побачила за своє життя не одну битву й пережила кілька реконструкцій, Собор Святого Сави – найбільшу церкву на Балканах і багато іншого. Найвідоміші монастирі Сербії Студениця – одна з головних святинь для сербського народу й унікальний пам’ятник архітектури, і монастир Сопочани, що зберіг до наших часів приголомшливі фрески, які перебувають під захистом всесвітньої організації ЮНЕСКО. Один із найдавніших сербських монастирів – Мілешево, у якому міститься всесвітньо відома фреска «Білий Ангел на Гробі Господньому». Сербський місто Ніш – європейське перехрестя сходу й заходу, з багатовіковою історією й величезною кількістю історично значущих місць і архітектурних споруд, як у самому місті, так і в його околицях. Місто Новий Сад, із його численними музеями, етнічним комплексом, дивовижними церквами й фортецями. У мальовничій ущелині річки Морави розташувався «сербський Афон» – Троїцький монастирський комплекс.

Найвідоміші фортеці на території Сербії: фортеця Калемегдан у Бєлграді, Голубацька фортеця, Петроварадинська фортеця, Смедеревська фортеця. Привертає туристів і «Село Кустуріци» – унікальне містечко з дерев’яних будівель на горі Мечавник, місце, яке свого часу облюбував відомий сербський кінорежисер Емір Кустуріца, відбудував за власний кошт і зробив унікальним місцем для відвідування туристами, проведення творчих зустрічей і різних фестивалів. Притягує туристів своїм національним колоритом, архітектурною еклектикою, церквами й монастирями й найпівнічніше місто Сербії – Суботіца. Серед численних заповідних місць Сербії варто виділити природний заповідник біосфери Голія, який увійшов до списку ЮНЕСКО. У Сербії діє 5 Національних парків – гора Копаоник, каньйон Тара, гора Тара, яка приводить у захват красою своїх луків і хвойних лісів, Шара, Фрушка-Гора і єдина у своєму роді дивовижна ущелина на річці Дунай – Джердап.

Клімат

Клімат у Сербії можна віднести до помірно-континентального. Ближче до адріатичного узбережжя проявляються ознаки середземноморського клімату, у північних районах країни тривале й досить тепле літо, із середніми температурами +23–25°С, зима в країні коротка і прохолодна, середня температура від +3 до +7°С. У гірських районах південного сходу помірно тепле літо й порівняно холодна зима з достатньою кількістю снігу.

Відпочинок у Сербії

На численних оздоровчих курортах Сербії відновлювати сили і зцілюватися від різних захворювань, як і просто насолоджуватися найчистішим повітрям, багатим киснем, в оточенні чудової природи, можна в будь-який час року. У Сербії налічується приблизно 1000 мінеральних джерел і 53 курорти з термальними водами, що відомі й популярні ще з часів римської епохи. Найвідоміші й найпопулярніші курорти країни: плоскогір’я Златібор, Буяновачка-Баня, Врнячка-Баня, Нішка-Баня, Соко-Баня й баня-Ковіляча. На радість прихильникам активного відпочинку й зимових видів спорту в країні досить швидко розвивається й гірськолижний напрям. На сьогодні дуже популярним є гірськолижний курорт Копаоник, найбільший гірський масив у Сербії, який прекрасно підходить для лижників різного ступеня підготовленості – від новачків до експертів. Копаоник приваблює своїми прекрасними пейзажами, дивовижними лісами, чистим гірським повітрям і, традиційно для Сербії, – безліччю цілющих джерел.

Дозвілля

Крім відвідування величезної кількості визначних історичних місць і музеїв, насолоджування красою національних парків Сербії, у будь-якому куточку країни можна чудово посидіти в затишному ресторанчику чи кафе, покуштувати дивовижні та різноманітні страви національної кухні. У Сербії небайдужі до театрального, образотворчого й музичного мистецтва, від класики до сучасних течій, у країні велика кількість театрів, концертних залів і галерей. Азартні туристи зможуть випробувати удачу в казино, весела компанія після насичених екскурсійних програм може добре провести час у нічних клубах. Сім’ї з дітьми зможуть вирушити в зоопарки країни, щоби познайомитися ближче з представниками місцевої фауни, а в Бєлграді можна відвідати музей відомого винахідника Ніколи Тесли й на деякий час самим відчути себе вченими. Гордий, але гостинний сербський народ, який багато пережив, буде радий прийняти гостей у будь-якій точці своєї країни, яка багата історією, унікальним кліматом і цілющою природою.