Відпочинок в Сейшельські острови

Показати на мапі

Туризм

У західній частині Індійського океану, на Сейшельських та Амірантських островах, на південь від екватора і на північний схід від острова Мадагаскар, природа створила дивовижне місце – Сейшельські острови.

Невелика держава східної Африки – Республіка Сейшельські острови включає в себе більше 100 островів, лише невелика частина яких населена. Загальна площа республіки – всього 455 кв. км. Найбільший острів – Мае, площею близько 142 кв. км, на якому знаходиться столиця маленької держави – місто Вікторія, що є однією з найменших столиць світу.

Історія

Незважаючи на те, що арабські мореплавці висаджувалися на Сейшельських островах набагато раніше, офіційно вони вважаються відкритими другою експедицією Васко да Гами на початку XVI століття. Скромність в розмірах не позбавила острівну державу вельми бурхливої, насиченої подіями ​​історії. Спочатку на островах створили свої плантації спецій французи, а згодом прийшли й інші відомі колонізатори – британці.

Свою незалежність архіпелаг отримав тільки у 1976 році. 29 червня 1976 була проголошена незалежна Республіка Сейшельські Острови. Хоча спроби захоплення влади та привласнення територій тривали ще певний час, з 1991 року ситуація стабілізувалася.

Пам'ятки

Головною визначною пам'яткою Сейшельських островів, безумовно, є природа. Це місце неспроста називають «рай на землі». Кришталевої чистоти вода омиває великі й малі острівці з первозданною красою природи, дивовижний і яскравий підводний світ, чудові піщані пляжі в оточенні унікальних рослин – такі вони, Сейшельські острови.

Багатий на визначні пам'ятки найбільший острів Мае, що є політичним і економічним центром країни, з його нескінченними зеленими пальмами та столицею Вікторія, яку оточують плантації кориці. Маркет Стріт – головна вулиця міста. З початку ХХ століття тут височіє знаменитий собор Непорочного Зачаття, Годинникова вежа (1903 р) – мініатюрна копія Баштового годинника лондонського Воксхолського мосту, Музей природної історії, Крафт-Віллідж, де ремісники виставляють свої роботи, Музей Об'єднаної партії Сейшельського народу (SPUP), вражаючий Ботанічний сад Мон-Флері (1901 р.) та сад орхідей, а також два світлофори – єдині на всьому архіпелазі. Влаштувавши сходження на вершини пагорбів Сігнал, Кревен-Кер чи Ніол або на гору Три Брати можна насолодитися приголомшливим краєвидом на море і на сусідні острови.

На острові Мае розташований Національний парк Сейшелів, в якому пустили коріння більше 20-ти видів пальм. Безліч ссавців почуваються тут дуже комфортно, мешкаючи по сусідству з гігантськими черепахами та великою рідкістю – чорними папугами.

Острів Кузін (2 км від о. Праслен) є природним заповідником, створеним у 1968 році. Цей острів став домівкою для черепах і морських птахів. На острові можна поспостерігати за тваринами, що перебувають на межі вимирання.

Острів Арід – це унікальне місце, єдине, де квітне лимонне дерево, що огортає все навкруги своїм ароматом.

Острів Курйоз, що отримав таку назву на честь корабля, на якому прибули його першовідкривачі в далекому 1768 році, славиться численною колонією гігантських черепах.

Невеликий острівець Ла-Діг став затишним гніздечком для спритних райських мухоловок. Саме райська мухоловка розташована на гербі країни.

Придбати сувеніри та побачити місцевих майстрів за роботою можна в Селищі умільців.

Відпочинок на Сейшельських о-вах

Сейшельські острови являють собою єдиний, невимовно красивий, воістину райський курорт. Отримати незабутні враження можна на будь-якому з островів, а невелика територія країни цілком дозволить насолодитися багатьма дивними куточками протягом одного візиту.

Цінителі щирого єднання з природою знайдуть себе на острові Ла-Діг, з його найчистішими первозданними пляжами та дивовижним куточком тропічної природи – бухтою Сурс-д'Аржан.

Любителям порибалити підійде один з найбільш популярних туристичних напрямків Сейшелів – острів Дені, де у царстві кокосових пальм неспішно і поважно розгулюють гігантські сухопутні черепахи.

Малонаселений, але з чудовими умовами для туристів, острів Силует здивує найвідомішим у всьому Індійському океані екваторіальним лісом.

Острів з цікавою історією, який колись славився притулком піратів – острів Фрегат, прихистив готель з декількома віллами для обраних. Хоча офіційної класифікації у готелів на Сейшельських островах немає, умовно їх можна віднести до категорій від трьох до п'яти зірок.

На великих островах працює мережа готелів, на більш дрібних – безліч бунгало різних ступенів комфортності, але загальний рівень сервісу на островах гарантує затишне перебування в будь-якому місці.

Клімат

М'який тропічний клімат, без істотних коливань температури, робить погоду на Сейшелах більш ніж комфортною практично цілий рік. Тут вам не буде ані занадто жарко, ані занадто холодно. «Жаркий», з грудня по травень, і «прохолодний», з червня по листопад, сезони досить умовні. Середньорічна температура повітря – від + 26 ° С до + 30 ° C. Найбільш дощовий місяць – січень із рясними короткочасними опадами.

Пляжі

Чисті та красиві пляжі маленьких бухт Республіки Сейшельських островів є муніципальними. Території, що закріплені за готелями, закриті для сторонніх лише умовно, тобто перебуванням на пляжі може насолодитися кожен охочий.

Дайвінг

Сейшельські острови – одне з улюблених місць для шанувальників дайвінгу, віндсерферів та людей, які захоплюються екзотичною риболовлею. Архіпелаг, що оточений безліччю найкрасивіших і найцікавіших місць для подібних занять, із радістю приймає усіх гостей, даруючи їм частинку своєї свободи та природної краси, а також незабутні відчуття.

Для дайверів цікавим буде будь-який куточок на практично будь-якому з коралових острівців. Острів Альдабра – найкраще місце для занурень і мрія усіх дайверів без винятку. Щоправда для його відвідування потрібен спеціальний дозвіл, оскільки він занесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Не менш популярні «дайверські» райони: Malgache Bank, Recife Island і Dragon's Teeth. Зовсім поруч із островом Ла-Діг знаходиться Маріанна – відоме «акуляче місце». На острові Праслен можна займатись дайвінгом у рідко відвідуваних місцях Biter Rock, Blanchiseusse та Trompeuse Rocks.

Дозвілля

Нічне та клубне життя на Сейшельських островах не надто бурхливе, усі акценти поставлені виключно на красу та насолоду майже незайманою природою архіпелагу. Проте ресторанчики і кафе приємно здивують своєю кухнею. Отже, відпочинок в цих місцях більше підійде туристам, які віддають перевагу тихому пляжному відпочинку.

З листопада по квітень – найоптимальніший настрій моря для серверів. На сході воно занадто спокійне, тому найвдаліший вибір для цінителів цього виду спорту – острови Мае та Праслен.

Завзяті рибалки, що потрапили на Сейшели, насилу зможуть відірватися від улюбленої справи. На них чекають справжні королівські трофеї – тунець, баракуда, тигрова акула, а також найбажаніший улов на островах – блакитна риба-меч, вага якої може перевищувати 400 кг.