Туризм
Відомий у всьому світі як центр навчання, Оксфорд поєднує в собі середньовічний шарм з ритмом сучасного міста. Перш за все, для більшості людей Оксфорд асоціюється з університетом. За останні вісім століть видатні вчені, філософи, автори, дослідники та політики вийшли з веж кольору слонової кістки одного з найпрестижніших навчальних закладів світу.
Окрім красивих будівель Оксфордського університету, в місті є багато інших цікавих місць, які варто відвідати. Деякі з них пов'язані з університетом, а деякі ні, але більшість з них є старовинними, захоплюючими і, безумовно, вартими уваги.
Оксфорд – інтернаціональне і багатогранне місто. Однієї хвилини Ви можете проштовхуватися крізь натовп на переповненій торговій вулиці, наступної – виринати на спокійний мощений провулок з древніми кам'яними стінами, порослими гліцинією, або опинитися посеред студентського містечка з його невгамовною енергією молодості.
Середньовічне серце міста можна пройти менш ніж за 20 хвилин, але коли Ви в Оксфорді вперше, не дивуйтеся, якщо Ваша раніше запланована коротка прогулянка затягнеться на цілий день. Аж надто багато чого у цьому місті привертає увагу: старовинні величні будівлі, неординарна зовнішність перехожих, уривки розмов, теми яких варіюються від філософії до політики та фізики. Проте, незважаючи на його піднесений, інтелектуальний характер, Оксфорду притаманний сучасний динамізм, який яскраво проявляється в метушливих вулицях, інтригуючих кафе, гарних магазинах та ресторанах. Старовинне інтелігентне місто, але таке живе та гомінке, не перестає розвиватися і зростати. На сьогоднішній день готелі Оксфорда вважаються одними з найкращих в країні.
Оксфорд розташований в центральній частині Англії, приблизно в 90 кілометрах від Лондона. Столиця графства Оксфордшир з населенням понад 150 тисяч осіб хоч і не входить до списку найбільших міст Великобританії, зате є одним з найбільш швидкозростаючих і багатонаціональних міст країни. В Оксфорді протікає мережа річок та каналів, які є відгалуженнями Темзи та річки Черуелл, що витікає з неї.
Пам'ятки
Бодліанська бібліотека – друга за величиною бібліотека Великобританії, в якій міститься 9 мільйонів книг, а найстаріша колекція датується 13 століттям.
Камера Редкліффа – читальний зал Бодліанської бібліотеки, з'єднаний з нею підземним переходом. Вражаюча кругла будівля 1749 є одним із символів міста.
Ботанічний сад Оксфордського університету – найстаріший ботанічний сад Великобританії, заснований у 1621 році факультетом медицини. Він може похвалитися 7000 різних видів рослин і 300-річною оранжереєю.
Замок-музей Оксфорда знаходиться в 1000-літній будівлі колишньої в'язниці. Частина старої в'язниці була перетворена на готель Malmaison, а інша частина перевтілилася у захоплюючий музей. Екскурсії проводять різні персонажі з історії в'язниці, одягнені в костюми тих часів, завдяки чому історія дійсно оживає. Ця розвага відмінно підходить як для дорослих, так і для дітей.
Музей історії науки – колекція з 18 тисяч експонатів, яка включає в себе наукові прилади і пристосування від Середньовіччя до 20-го століття. Один з них – класна дошка, за допомогою якої Ейнштейн проводив лекції в Оксфорді.
Коледж Церкви Святої Марії Богородиці – найвища споруда на центральній вулиці Хай-стріт, яка раніше використовувалося для проведення лекцій та церемоній. Підніміться на 124 сходинки до вершини будівлі, щоб насолодитися приголомшливим видом на місто.
Коледж Крайст-Черч більше схожий на заміський будинок, ніж на навчальний заклад. Але якщо Ви відвідуєте тільки один коледж в Оксфорді, це повинен бути аристократичний Крайст-Черч. Тут, як і в Бодліанській бібліотеці, проходили зйомки багатьох сцен з «Гаррі Поттера» та інших кінофільмів, а Льюїс Керролл, автор «Аліси в країні чудес», колись викладав тут математику.
Оксфордська мерія – будівля 1897 року, колишня бібліотека і поліцейська дільниця. Зараз, крім органів міського управління, тут розташований музей Оксфорда, що охоплює історію міста і університету.
Музей Пітта Ріверса – дивовижна колекція з більш як 20000 об'єктів наукового та культурного інтересу, зібрана британським генерал-лейтенантом і антропологом. Музей набитий дивакуватими дрібничками з усієї земної кулі. Етнічні маски, предмети одягу, музичні інструменти та ювелірні вироби впорядковані за типом, а не за географічними областями.
Книжковий магазин Блекуелла – місце, куди з 1879 року і до сьогодні стікаються студенти, вчені, а також усі, хто любить книги.
Клімат
В Оксфорді помірний морський клімат. Опади випадають рівномірно протягом усього року. Взимку переважає похмура погода, морози бувають вкрай рідко, а середня температура – + 7 ° C. Для літніх місяців характерна найбільша кількість сонячних днів з температурою + 22 ° C.
Кожен сезон в Оксфорді по-своєму чарівний. Ранньою весною тут починають розквітати численні дерева і гліцинії, що звисають з балконів багатовікових будівель. У травні, коли парки та алеї повні соковитої зелені, а студенти перебувають у святковому настрої, місто здається сповненим життєвих сил та енергії. Влітку натовпи студентів тануть, віддаючи Оксфорд у розпорядження місцевих жителів і туристів, і Ви можете влаштовувати спокійні романтичні пікніки на красивих берегах Темзи та Черуелла. Восени студенти повертаються, дерева вибухають несамовитими кольорами, і цей сезон, можливо, здасться Вам найбільш прекрасним, але тільки у тому випадку, якщо Вам не доводилося бувати тут на Різдво. Видовище, коли таємничі середньовічні будівлі, оповиті передсвяткової тишею, вкриваються блискучим снігом, незабутнє.
Дозвілля
Прекрасна розвага для всієї родини в один з погожих днів – прогулянка оксфордськими річками на дерев'яних човнах-плоскодонках. Прокат такого виду транспорту доступний на трьох станціях Темзи та Черуелла. Таким способом Ви зможете безтурботно пропливати повз сади коледжу, уздовж університетських лугів і навіть по сільській місцевості за межами міста. Якщо Ви гребете не надто впевнено, краще відразу звернутися за допомогою до професіоналів, інакше ризикуєте витратити більшу частину часу, рухаючись по колу або намагаючись уникнути зіткнення з іншими човнами.
Прогулянки на човнах – така сама традиційна розвага в Оксфорді, як і післяобіднє чаювання. «Високий чай», як тут його називають, або підвечірок, як прийнято називати його у нас, не тільки долучить Вас до культури англійців, але й зігріє після довгої екскурсії по місту. Закуски, які подають до чаю, в різних ресторанах можуть варіюватися від тістечок, солодких булочок з джемом і печива до сендвічів з яйцем, овочами, рибою або шинкою. Такого перекусу має цілком вистачити до вечора, коли Ви, виснажені, вражені і щасливі, будете готові до ситної вечері і пінти пива в одному з місцевих пабів.
Відпочинок в Оксфорді не кожному по кишені, але тут є багато місць, де Вам не доведеться дивитися на ціни. Численні парки, сади, набережні, і навіть деякі музеї, галереї та інші пам'ятки тут безкоштовні. Путівка в Оксфорд дозволить Вам доторкнутися до казки, побачити приголомшливі ландшафти, захопитися дивовижними старовинними будівлями і відмінно провести час у центрі чарівного королівства 21 століття.