Відпочинок у Вірменії

Показати на мапі

Туризм

На північному заході Вірменського нагір'я, між Чорним і Каспійським морями, в оточенні хребтів Малого Кавказу, затишно розташувалася невелика країна з великою історією - Вірменія, держава, що впевнено розвивається в останні роки як вельми цікавий туристичний напрямок. Багата культура, багатовікові традиції гастрономів і навіть найстаріший у світі вузликовий килим - усе це Вірменія, найперша християнська країна серед існуючих на планеті й по сьогодні.

Ця гірська країна має загальну площу близько 29,74 тис. км2 На півночі держава межує з Грузією, на сході й південному заході з Азербайджаном і Нагірним Карабахом, на півдні - з Іраном, а на заході й південному заході проходить кордон з Туреччиною.

Столиця Вірменії - одне з найдавніших міст світу, найбільше за чисельністю населення й площею в країні - місто Єреван. Державна мова країни - вірменська, національна валюта - драм.

Історія

Історія Вірменії - унікальна світова скарбниця, що повна літописів великих цивілізацій, життєписів легендарних людей, драматичних моментів, пов'язаних із витоками становлення християнства. Багато разів терпіла Вірменія іноземні навали завойовників, і не раз здавалося, що саме ім'я Вірменії стерто з карти. Але вірменський народ вистояв, відстоявши своє існування у важкій боротьбі. Через Вірменське нагір'я проходили найважливіші торгові й військові шляхи Стародавнього світу, що пов’язують Схід і Захід. Ще в далекому 900 році до нашої ери, на території сучасної Вірменії виникла перша держава, що називалося Урарту. Трохи пізніше, близько 180 року до нашої ери, почала утворюватися Велика Вірменія, яка пережила і періоди розквіту, і підпадання під вплив римлян і персів, проіснувавши до 1472, ставши в результаті перською провінцією. У результаті воєн XIX століття східна частина цієї провінції перейшла до Росії. 21 вересня 1991 року Вірменія здобула свою незалежність.

Пам'ятки

Із року в рік зростає кількість туристів, охочих відвідати цю чудову країну. Це й не дивно, адже Вірменію по праву можна назвати музеєм під відкритим небом. Стародавня держава вабить гостей природними та архітектурними пам'ятками, тисячолітньою кулінарною історією з безліччю ароматних чудових страв місцевої кухні під чарочку коньяку Арарат із видом на однойменну гору.

У Вірменії налічується понад 4 тисяч унікальних пам'яток, серед яких найбільш відомі пам'ятники дохристиянської доби: руїни урартских Еребуні, Тейшебаіни, древніх вірменських столиць Армавіри, Арташати, язичницький храм Гарні. Пам'ятники християнської архітектури: Ечміадзінський кафедральний собор, монастирі Нораванк, Гегард, Хор Вирап, Гошаванк, Севанаванк, руїни стародавнього монастирського комплексу Звартноц, кладовище хачкарів у Норадуз і багато інших. Унікальні природні пам'ятники - прісноводне озеро Севан, Джермукський водоспад, озера Парзена Ліч і Карі, печерки Хндзореск, а також красивий і різноманітний гірський ландшафт країни.

Протягом усієї своєї історії, вірменський народ створював приголомшливі архітектурні пам'ятники, що збереглися й донині, тут також можна побачити й одні з найдавніших церков світу, серед яких - Ечміадзінський монастир, побудований у 303 році н.е. Найбільш відвідуваний монастир Вірменії з видом на гору Арарат - Хор Вирап, Ечміадзінський монастир, Церква Святої Рипсими, Церква Святої Гаяни, найдавніший вірменський храм Звартноц «Храм, що пильнує ангелів» і багато інших багатих історією пам'яток, що входять до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Завдяки особливостям рельєфу Вірменії, тут розташовано безліч красивих гір, вимерлих і потенційно активних вулканів, гірських і річкових долин, казкових лісів і безліч високогірних озер, мінеральні й прісні джерела. До основних визначних пам'яток природи відносяться гора Арагац, гора Хуступ, Гегамське нагір'я, озеро Севан і ін.

Клімат

Вірменія відрізняється досить різноманітним кліматом, що пов'язано з її географічним положенням і перепадами висотності. Незважаючи на розташування в субтропічному поясі, субтропічний клімат спостерігається тільки в південній частині. У інших районах Вірменії клімат має типово високогірний характер - континентальний. Літо в Вірменії спекотне, сухе й дуже сонячне. Нетривала зима може бути досить холодною. У передгір'ях середня температура влітку від +24 до +26°C, взимку - близько +5°C. У гірських районах середня температура влітку від +10 до +22°C, взимку від +2 до -14°C. У рівнинній частині середня температура січня -5, липня +25°C; в горах +12 і +16°C відповідно. У осінньо-весняний період часто бувають сильні заморозки, при цьому температура ґрунту може опускатися до -28°C.

Відпочинок у Вірменії

Географічне положення й унікальність ландшафтів, а також сприятливий клімат - усе це сприяє активному розвитку в країні курортного напрямку.

Цахкадзор - сучасний кліматичний і гірськолижний курорт високого класу, розташований у мальовничій долині, на висоті тисячі вісімсот сорока п'яти метрів над рівнем моря, на відстані 50 км на північний схід від Єревана. Покриті густими лісами схили й кришталевої чистоти повітря та винятковий клімат гарантують Вам довголіття й стійкість до простудних захворювань. Ідеальне місце для відновлення рівня гемоглобіну, різке вироблення якого в крові людини пояснюється високим розташуванням місцевості щодо рівня моря, низьким вмістом кисню, лісовою місцевістю й свіжим повітрям. Насичений гірськолижний відпочинок у Цахкадзорі забезпечено високим рівнем сервісу на схилах і привітністю та гостинністю місцевих жителів. Унікальні природно-кліматичні умови та наявність багатьох історико-архітектурних пам'яток роблять зимові тури в Цахкадзор одними з найпопулярніших туристичних маршрутів на Кавказі. Гірськолижні тури в Цахкадзор тривають із середини листопада до середини квітня.

Джермук - бальнеологічний і кліматичний курорт. Місцева цілюща мінеральна вода, що володіє чудовими оздоровчими якостями, успішно використовується в бальнеології. У цьому містечку проводиться знаменита мінеральна вода "Джермук".

Місто-курорт зі статусом національного парку Дилижан, із усіх боків оберігається одним з найбагатших на Південному Кавказі Діліжанським заповідником.

Дозвілля

На сьогодні в країні створюються всі умови для розвитку туризму: будуються готелі, модернізуються гірськолижні курорти Ванадзор, Цахкадзор, Діліжан, Анкаван, бальнеологічний курорт Арзні, створюються туристичні комплекси в Севані. Тут можна знайти відпочинок на будь-який смак - від гірськолижних трас і рафтингу до риболовлі в гірських річках, від цілющих ванн у джерелах і полювання до поїздок на гірських велосипедах. Тих, хто цінує культурний туризм, не залишать байдужими краса природи, природний відпочинок, екзотика життєвого укладу горян, і унікальна древня історія й культура вірмен, яку вони зуміли зберегти крізь тисячоліття. Побувати в місцях, де процвітали великі цивілізації, проходили кровопролитні бої, відбувалися історичні події світової ваги – це, справді - мрія будь-якого мандрівника. Широкий спектр екскурсійних програм у феодальних замках-фортецях Вірменії - родових володіннях місцевих князів 10-13 ст.: Амберд, Мецамор, Ахтала, Смбатаберд, а також руїни цитаделей стародавнього царства Урарту (8 в. До н. Е.): Еребуні й Лшачен. Тим, хто любить природу, будуть цікаві туристичні поїздки до озера Севан, до Шакінского, Джермукського й Касахського водоспадів, Апаранського водосховища й гарячих джерел Джермук.

У столиці Вірменії, Єревані, рекомендуємо відвідати Державний музей історії Вірменії та Державну картинну галерею, музей манускриптів «Матенадаран» і музей Еребуні, присвячений епосі Урарту, Музей народної творчості, майстерню-музей Джотто, Музей геноциду вірмен. Популярні й екскурсії центром міста - платом Ціцернакаберд, площею Республіки й парком Перемоги, а також відвідування знаменитого своєю ароматною продукцією Єреванського коньячного заводу. Ні в якому разі не варто втрачати й можливість насолодитися пишністю й різноманітністю страв вірменської кухні.